Одним з важливих етапів в житті дитини є підготовка до шкільних занять. Українська система навчання передбачає, що дитина повинна до початку занять вміти самостійно читати, рахувати і писати. Це є негласним правилом і всі батьки повинні його дотримуватися.
Сьогодні є безліч підготовчих шкіл, гуртків, освітніх центрів, які займаються підготовкою до школи. Важливим є не тільки запис на курси, а індивідуальна підготовка з батьками, пише nashamama.
Перш за все вона включає правильний психологічний настрій, який в подальшому багато в чому визначає успіхи дитини. Головне завдання батьків спростити процес адаптації до нових умов. Правильний настрій дітей дає їм свободу в спілкуванні з однолітками і однокласниками, розуміння того, що відбувається, бажання брати участь у всіх видах роботи. Залученість дитини в процес навчання досягається за допомогою якісної підготовки.
До вступу до школи дитина повинна знати:
ПІБ (своє і батьків);
пори року, дні тижня, кількість місяців в році, перерахувати їх по порядку;
назва найпоширеніших тварин, рослин;
назва океанів, відомих річок і озер;
популярні свята, дату дня свого народження.
Результат успішної підготовки до школи:
Інтелектуальна готовність
Дитина повинна вміти відгадувати легкі загадки, розв’язувати прості логічні задачки. У групі різноманітних речей необхідно знаходити зайві предмети, а також поєднують всі складові. У вже наявну групу необхідно додавати відповідні предмети. Дитина повинна вміти пояснювати чому ця група об’єднується, яких елементів в ній не вистачає. Також необхідно вміти відновлювати послідовність подій.
Математичні знання
У межах від 1 до 10 необхідно рахувати, проводити прості обчислення. Батьки повинні навчити дитину розбиратися в таких поняттях – “рівне”, “менше” і “більше”. Малюк повинен без проблем ділити геометричну фігуру на рівні частини, вміти класифікувати геометричні форми.
Ступінь розвитку уваги, мови і пам’яті
Цей етап роботи включає вміння описувати картинку по пам’яті, копіювати нескладні візерунки, знаходити відмінності, записувати графічні диктанти. Сюди входить уміння розповідати вірші і казки. Обов’язковою є довільна розповідь по картинках.
Читання
Відмінність приголосних від голосних, підбір слова на задану букву, розподіл слова на склади, знаходження необхідної букви в слові. Сюди входить прочитання простих речень, і розуміння їхнього змісту.