Як позбутись мурах на городі та в домі?

05 Кві, 2024 09:59

Поділитись публікацією
Як позбутись мурах на городі та в домі?

Мурахи є звичними мешканцями городніх ділянок. Вони рихлять ґрунт та поїдають різних личинок, що сприяє покращенню родючості таких територій. Разом з цим ці комахи у великих кількостях можуть завдавати шкоду. При чому не тільки на городі, а й в будинку.

В помешкання можуть проникати окремі різновиди цих дрібних шкідників, які потім починають формувати колонії. В якому б місці вони не завелися, необхідно почати боротьбу якомога раніше. Зокрема, обрати дієвий засіб від мурах https://nasekomym.net/muravi/ з урахуванням особливостей проблеми.

Чим небезпечні мурахи?

У разі появи цих комах в будинку перше, з чим стикаються мешканці – це дискомфортні відчуття. Вони снують повсюди, потрапляючи в їжу, на речі, а також на дитячі іграшки. Проте, це не єдина проблема. Позбутись мурашок в домі потрібно з декількох інших причин.

Однією з них є постійне псування продуктів, утворення грибків та цвілі (шкідники накопичують часточки їжі у важкодоступних місцях) та пошкодження предметів з деревини. Проте, головна небезпека полягає в тому, що «непрохані гості» активно розносять хвороботворні бактерії та інфекції. Вони можуть потрапити в їжу та на предмети гігієни. Таким чином люди легко можуть захворіти.

Причини появи мурах

На городі ці комахи завжди присутні в певній кількості. Проте, їхня чисельність може збільшитися з певних причин. Наприклад, дозрівання плодів, особливо солодких. Якщо розглядати житлові помешкання, то тут є інші фактори, які впливають на появу дрібних шкідників. Ось кілька з них:

  • відсутність дезінфекції та прибирання протягом тривалого часу;
  • залишення їжі та продуктів харчування у відкритому доступі;
  • накопичення брудного посуду;
  • нерегулярний виніс сміття.

позбутись мурах

Тобто ці «мешканці» з великою ймовірністю з’являються в забруднених помешканнях, де рідко проводиться прибирання. Це означає, що в зоні ризику ті будівлі, біля яких є звалища або закинуті технічні приміщення. В багатоквартирних будинках також можуть завестись мурахи, якщо є брудні підвали. В будь-якому випадку необхідно якнайшвидше позбутися мурах в домашніх умовах.

Які види мурах заводяться в будинку та на городі?

Якщо придивитися на ділянці біля дому можна побачити декілька видів комах. Одні з них мають повністю чорне забарвлення та невеликий розмір, а інші – трохи більші та мають червонуватий відтінок. Це два найпопулярніші різновиди, які можуть проживати на городі та в саду. Їх називають чорними садовими та червоногрудими. В дім проникають інші види. Найчастіше в кімнати проникають руді мурахи, які створюють гніздо у важкодоступних місцях.

Як вивести мурах з хати?

Якщо з якихось причин в хаті з’явилися ці дрібні шкідники, тоді потрібно зайнятися пошуком ефективних способів для боротьби з ними. Потрібно зазначити, що вивести мурах з квартири як народними методами, так і спеціальними засобами, представленими в продажу. Проте, друга категорія забезпечує швидший та якісніший результат. До неї входять спреї, порошки, органічні приманки, а також ультразвукові відлякувачі.

Кожен варіант має свої особливості, тому підходить для різних ситуацій.

Як боротись з мурахами на городі?

Коли на ділянці з’являється багато комах, вони завдають шкоду рослинам та плодам. Саме тому, важливо боротися з мурахами на грядках. Найкращим рішенням стане ефективний порошок, який можна знайти в спеціалізованому магазині.

Він не шкодить навколишньому середовищу та немає різкого запаху. Додатковою перевагою є збереження ефекту протягом тривалого часу (30 днів).

Як боротися з мурахами в саду та на деревах?

Щоб позбутися надокучливих гостей на деревах в саду, можна застосовувати спеціальний спрей. Спосіб застосування в цьому випадку дуже простий.

Потрібно спочатку добре збовтати ємність, а після цього розпилити на гілля. Робити це рекомендують на відстані 30 см.

Як позбутись мурах на кухні?

Багатьом може здатися, що позбутися мурах в будинку, а особливо на кухні досить важко. Адже, вони здатні проникати у найдрібніші шпарини та влаштовувати там свої гнізда. Проте, сучасні виробники створили ефективні засоби і для таких цілей.

позбутись мурах

Наприклад, можна застосувати органічні приманки, ультразвукові відлякувачі, спеціальні пастки, а також приманки біоциди.

Як позбутися мурах народними методами?

Окрім пристосувань та препаратів, призначених спеціально для боротьби зі шкідниками, можна використовувати і народні методи. Зверніть увагу на ефірні олії та різні рослини. Зокрема, мурашки негативно реагують на запах лимонної цедри, м’яти, меліси та чебрецю. Такий самий ефект має лаврове листя, часник та петрушка.

Профілактика появи мурах

Щоб не витрачати час на боротьбу з дрібними шкідниками, варто завчасно потурбуватися про те, щоб не допустити їхню появу. Якщо розглядати профілактику на городі, то варто звернути увагу на попелицю. В зв’язці з цим шкідником часто з’являються і мурахи. Тому, якщо не хочете збільшення кількості, тоді варто знищувати попелицю одразу після появи перших ознак. Що стосується будинків, то тут варто підтримувати чистоту. Крім цього, не варто залишати продукти, особливо солодкі у відкритому доступі.

“Джерело: nasekomym.net”

Реклама