З появою Інстаграм бізнес отримав черговий майданчик для просування товарів та безліч нових можливостей.
Але цей інструмент важливо використовувати зі знанням справи, щоб витягувати від нього віддачу. У соцмережі ефективно працює реклама, що таргетує, здатна залучити цільову аудиторію. Корисно розібратися з особливостями цієї опції, щоб навчитися застосовувати її для досягнення бажаного результату.
Що це?
Назву інструмент отримав від англійського target, що означає ціль. Особливості такої реклами у тому, що оголошення спочатку транслюються для аудиторії, потенційно зацікавленої у товарі чи послугах. Щоб її відібрати, використовується доступна всім інформація з профілю.
При створенні сторінки в Інстаграм вказують особисті дані, починаючи від імені та віку, закінчуючи місцем проживання, інтересами. Але налаштувати таргет самостійно не завжди виходить вдало. Для цього корисно пройти профільне навчання.
Навчання не займе у вас багато часу, проте результат скаже сам за себе. Наприклад, в академії інтернет-маркетингу WebPromoExperts навчальна програма триває лише 5 тижнів. Але, закінчивши курси з таргетованої реклами, спеціаліст знає, як виконати найбільш точне налаштування кампанії.
Переваги інструменту
Таргетована реклама цінується за ефективність та ККД. Завдяки налаштуванням вдається охопити зацікавлених користувачів максимально широко. Це не єдина перевага інструменту:
- Знаючи портрет цільової аудиторії, реально скласти рекламну пропозицію, здатну зачепити до 90% користувачів.
- Завдяки налаштуванню вдається швидко залучити клієнтів.
- Якщо потрібно оптимізувати рекламну кампанію, налаштування виконується оперативно та без високих додаткових витрат.
Головне – вивчити детально інструмент, освоїти управління. Необхідне розуміння основ маркетингу, вміння будувати вирву продажів. Важливо правильно ставити мету націлення — адже до нього вдаються не лише щоб продавати.
Інструмент вирішує й інші завдання: стимулює до реєстрації, передплати, спонукає ближче познайомитися з брендом загалом чи окремою продукцією..
Сфери використання
До націлення вдаються представники різних галузей, але ефект гарантований, тільки якщо бізнес можна зробити красиво, зачепивши користувача візуально. Специфіка Інстаграм полягає в тому, що на цій платформі краще працюють картинки та відео, ніж продумані тексти. Але якості контенту важливо приділяти увагу!
Практика показує, що вражаючих результатів вдається досягти компаніям, які займають такі ніші:
- сфера громадського харчування – ресторани та кафе, бари та кондитерські;
- туристична галузь – туроператори, екскурсійні бюро;
- все для відпочинку та спорту;
- торгівля – бренди одягу, товарів для дому.
Професійний підхід допомагає просуванню в Інстаграм меблів, декоративних виробів для інтер’єру. За допомогою таргетованої реклами добре розкручується і косметологія. Швидко розкуповують біжутерію, косметику, рукоділля.
На практиці будь-який товар, красиво сфотографувавши або знявши на відео, вдається швидко і успішно продавати за допомогою таргету.
Загалом експерти запевняють, що за бажання та грамотного підходу за допомогою цього інструменту реально реалізовувати все, що завгодно.
Однак є й винятки: не варто сподіватися на допомогу націлення, якщо товар із високого цінового сегменту, а цикл продажу триває довше за тиждень. Будівництво, ремонт, весільна організація – ніші, складні в просуванні за допомогою Інстаграм.
Але це зовсім не означає, що потрібно відмовлятися від сторінки в соцмережі. Вона може стати каналом для створення позитивної репутації та представлення робіт публіці.
Малому бізнесу особливо важливо застосовувати цей інструмент, оскільки в цьому випадку на перших етапах Інстаграм можна вважати офіційним представництвом фірми, не вкладаючи фінанси у розробку та створення особистого сайту.