Як правильно вибрати арматуру для фундаменту

Автор: Турій Роман

16 Лис, 2019 16:38

Як правильно вибрати арматуру для фундаменту

Будь-яка більш-менш капітальна споруда вимагає заливки фундаменту.

Фундамент може бути зроблений з цегли, або, що більш поширене сьогодні, із залізобетону. У другому випадку знадобиться не тільки запастися необхідною кількістю бетону, але і забезпечити каркас з арматури. Як правильно її вибрати, і які види арматури використовуються в заливці фундаменту? Поговоримо про це докладніше.

Арматура: її види та класифікація

Арматура – це тип металопрокату, який покликаний збільшувати міцність конструкції. Вона являє собою сталеві прутки з гладкою або рифленою поверхнею різного діаметру.

• Гладка арматура має круглий перетин без насічок на поверхні.
• Рифлена – виготовлена ​​з наявністю рельєфних виступів, нанесених по спіралі. Така конструкція потрібна для кращого зчеплення металу з бетоном.

Також в останні роки стала набирати популярність арматура пластикова. Але в порівнянні з металевою вона програє за рахунок високого розтягування.

Сталева арматура може бути восьми класів, і це слід враховувати при проектуванні і складанні кошторису на виготовлення фундаменту.

Класи арматури визначає склад сталі, з якої вона виготовлена. Чим вище клас, тим більшу міцність має сплав. Так, арматура класу С1 буде виготовлена ​​з низьколегованої сталі, а С8 – зі сплаву з великим відсотком легуючих металів, що підвищують міцність.

В цілому, при необхідності заливки фундаменту, варто брати до уваги такі показники, і вже від них відштовхуватися у виборі арматури:

• Тип фундаменту: стрічковий або плитний?
• Загальна вага майбутньої будови.
• Специфіка грунту.
• Передбачувані навантаження.

Стрічковий фундамент: як вибрати арматуру

При необхідності спорудження стрічкового фундаменту, варто перш за все визначити ступінь навантаження на конструкцію в цілому. Якщо ви збираєтеся спорудити невеликий гараж, одноповерхову споруду або прибудову – це одне. І зовсім інші навантаження буде випробовувати стрічковий фундамент двоповерхової капітальної будови.

Для облаштування стрічкових фундаментів краще рішення – це сталева арматура. Необхідно оцінити навантаження на нього, щоб підібрати оптимальний діаметр стрижнів:

• Каркасні будинки і споруди в 1 поверх можна зводити на фундаменті з арматурою 10-12 мм.
• Двоповерхові і вище – на фундаменті з арматурою 14-16 мм.
Подивитися повний асортимент різних видів арматурних стержнів і їх діаметрів ви зможете тут.

Арматура для плитного фундаменту

Плитні фундаменти незамінні при спорудженні будинків великої поверховості, а також для будівель на нестабільних грунтах. Для організації такого фундаменту використовують плити з бетону монолітного виробництва.
Оскільки плитний фундамент призначений для витримування великих навантажень, для нього обов’язково використання тільки сталевої арматури. І перетин прутків в даному випадку має бути збільшеним.

Найчастіше для плитних фундаментів використовується рифлена арматура з діаметром 16 або 14 мм.

Арматура покликана зміцнювати каркас фундаменту і служити додатковими ребрами жорсткості. Її основне завдання – витримувати великі навантаження, а також стабілізувати будівлю при рухах ґрунту. І правильно підібрана арматура і в стрічковому, і в плитному фундаменті свої функції виконає на відмінно.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...