У виборі вина до обіду багато людей звикло користуватися простим і зрозумілим правилом: до м’ясних продуктів подається червоне, а до риби ― біле.
Але сьогодні, коли на столі може бути представлено широке розмаїття страв з усього світу, вибір перестав бути настільки очевидним. Несумісна їжа в багатьох випадках може зробити вино грубим або пекучо алкогольним.
З іншого боку, все більше кулінарів і гурманів стверджують, що суворих правил у подачі вина до їжі не існує. Необхідно орієнтуватися на свій смак і отримувати насолоду від трапези. При цьому смаки їжі та напоїв не повинні спотворювати або затьмарювати один одного. У статті ми розповімо, як домогтися цього балансу й отримати максимальне задоволення від застілля.
Правила подачі вин до столу
У виборі способу подачі вин до столу існує кілька підходів. У сучасній кухні популярний метод приготування їжі на вині. Часто алкогольні напої додаються для підсилення смаку або надання страві легких терпких відтінків. Тому, коли страва готується на вині, його ж можна подавати як напій.
Якщо на столі знаходиться безліч різноманітних страв, то діє таке правило. Спочатку подаються легкі вина, а далі їх міцність зростає. Закінчують трапезу солодкими напоями до десерту, або ж вживають міцний алкоголь, наприклад, коньяк або граппу.
Що варто пам’ятати при виборі алкогольних напоїв
Однією з функцій вина за столом є нейтралізація виражених смаків страви. Перші шматочки їжі здаються нам найсмачнішими. Якщо запивати вином, кожен ковток частково усуває смак їжі. Це дозволяє отримувати задоволення від їжі в процесі всієї трапези.
Консистенція вина повинна бути пропорційною структурі страви. Блюдо складного приготування за кількістю чи цінністю інгредієнтів має вживатися зі складним і міцним вином хорошої витримки. Поєднання багатих вин з легкими та делікатними стравами зіпсує як вино, так і смак їжі.
Загальні рекомендації щодо поєднання страв з винами
При підборі вина слід користуватися такими правилами:
- вино погано поєднується з гострими стравами з високим вмістом оцту і салатами з сирою цибулею;
- солодке вино підходить до солодкої їжі, але бажано, щоб напій не був помітно солодшим;
- контрастні смаки (солодке і гірке, солодке і солоне) іноді добре доповнюють один одного;
- якщо напій і страва родом з одного географічного регіону, то вони з великою ймовірністю «потоваришують» і за столом;
- терпке молоде червоне вино стане хорошим доповненням до м’ясних страв і жирних сирів;
- легка їжа ― легке вино, жирна і насичена ― більш міцний напій.
Ігристі вина
Ігристе біле італійське вино Miol Prosecco Treviso Extra Dry стане відмінним супроводом для холодних страв і легких десертів. Фруктові сорбети, легкі муси та торт безе відмінно поєднуються з легким і витонченим просекко.
Не вінтажні брюти будуть особливо доречні з сирами й окремими стравами китайської кухні. Вінтажне шампанське стане чудовим доповненням до білого м’яса. Розе краще вживати з червоним м’ясом. А ось популярний дует у вигляді шампанського та ікри, на думку експертів, є невдалим вибором.
Вживання алкоголю може бути шкідливим для вашого життя