Як прикарпатські фахівці моніторять і регулюють кількість шкідників у лісах (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

07 Лип, 2020 07:11

Поділитись публікацією
Як прикарпатські фахівці моніторять і регулюють кількість шкідників у лісах (ФОТО)

Держпродспоживслужба контролює заселеність лісових насаджень карантинними шкідниками.

З метою виявлення і моніторингу регульованих шкідливих організмів, спеціалісти управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області обстежують лісові насадження на Прикарпатті та виставляють бар’єрні феромонні пастки в лісгоспах.

Про це інформує “Галка” з посиланням на фб-сторінку Держпродспоживслужби в області.

“Так, із середини червня в 10 лісгоспах області виставлено 80 феромонних пасток на виявлення 9 видів карантинних організмів, які віднесені до списку А-1 (карантинні організми, відсутні в Україні), а саме: Великий модриновий короїд, Вусач мінливий, Смолівка кедрова, Вузькозлатка ясенева смарагдова, Вузькозлатка березова бронзова, Лісовий похідний шовкопряд, Азіатська бавовняна совка, Китайський вусач, Азіатський вусач”, – йдеться в повідомленні.

Довідково. Феромонна пастка – це пастка з диспенсором синтетичного феромона, що приваблює і відловлює певний вид комах. Феромонні пастки цілком безпечні для людей та навколишнього середовища.

У липні ці пастки знімуть та направлять в Івано-Франківську обласну фітосанітарну лабораторію для проведення експертизи. Такий метод обстеження дозволяє своєчасно виявляти регульованих шкідливих організмів, проводити моніторинг розвитку та чисельності інших шкідників.