Як прикарпатці долучаються до екстремальних видів спорту (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Дубінець Вікторія

11 Вер, 2017 10:21

Поділитись публікацією
Як прикарпатці долучаються до екстремальних видів спорту (ФОТО, ВІДЕО)

Вже рік на аеродромі Коломиї діє клуб любителів екстремального відпочинку LSactive.

Читайте також: Українець претендує на звання найкращого у світі молодого футболіста

У клубі займаються альпінізмом, скелелазанням, походами в гори з високим рівнем складності, передбачаються стрибки з висот на мотузці (вже визначено місцевість). Перчинкою програми клубу є стрибки з парашутом: самостійно з висоти 600–800 метрів і в тандемі з досвідченим інструктором з висоти 3000 метрів.

Головний менеджер клубу – офіцер Державної служби порятунку Сергій Лунін. Клуб співпрацює з Коломийським аероклубом Ігоря Табанюка. Спеціально для стрибків з парашутом цей досвідчений професійний льотчик орендує літаки.

Про діяльність клубу Дзеркало Коломиї порозмовляло з Сергієм Луніним.

– Сергію, розкажіть спершу про інструкторів. Вони є членами клубу, чи ви їх звідкись “виписуєте”?

– Секцією альпінізму займається заслужений альпініст України коломиянин Ігор Шушваль. А інструктори зі стрибків приїжджають з Івано-Франківська, Львова, Рівного. Це висококваліфіковані фахівці, вони виступають на чемпіонатах з парашутного спорту. Вони ж і є членами клубу. Стрибають у нас самі і навчають стрибкам усіх охочих. Стрибки проводяться у вихідні при сприятливих погодних умовах.

– Як проводите відбір для охочих стрибнути?

– Практично кожна здорова людина може стрибнути з парашутом. Не допускаємо до тренувань тільки людей у стані алкогольного сп’яніння, і, звичайно, треба мати здорові ноги для успішного приземлення. Також людина повинна бути готова психологічно, адже стрибок є певним психологічним стресом з величезним викидом адреналіну. Перед стрибком проводиться дво-тригодинна підготовка. Перед польотом прораховуємо вітрові зони й місце приземлення.

лунін

– З чим можна порівняти навантаження на ноги при приземленні?

– Стрибніть з висоти 70 сантиметрів на прямі ноги і будете знати, чи зможете стрибнути з літака.

– Чи існує ризик для здоров’я, адже екстрим є екстримом?

– Не більший, аніж перейти дорогу, пересвідчившись, що нема машин. За 60 років, відколи фіксується спостереження, трагічних випадків не було. Парашутна система розроблена до досконалості за час свого існування. Для так званих першоразників-новачків, які стрибають самі з висоти 800 метрів, за три секунди парашут відкривається сам. Але для підстраховки людина має ще додатковий парашут. Для стрибків з трикілометрової висоти у парі з інструктором застосовуються спортивні парашути з управлінням. Однак і тут присутній страхувальний парашут-автомат. Так що ризик навіть менший, аніж при походах у гори. Зате адреналін зашкалює. Спробуйте переконатися самі.

Теги: