Як призовники відмазуються? Вони просто дверей не відчиняють, – військовий комісар області Володимир Ярмошук (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

06 Гру, 2018 12:12

Як призовники відмазуються? Вони просто дверей не відчиняють, – військовий комісар області Володимир Ярмошук (ФОТО)

Полковник Володимир Ярмошук вже більше трьох років працює на посаді обласного військового комісара. В інтерв’ю “Галці” він розповів, як зараз “відмазуються” від війська призовники, скільки прикарпатців уже були задіяні в АТО, та як торкнувся Франківщини режим воєнного стану, введений в інших 10 областях України.  

Читайте також: "Загальної або часткової мобілізації на даний час не проводиться", - військовий комісар Володимир Ярмошук (ФОТО)

– Днями обласний військовий комісаріат завершив осінній призов на строкову військову службу. На скільки вдалося виконати планове завдання?

– Планове завдання в кількості 520 осіб ми виконали в повному обсязі. З них 260 відправилися до Збройних сил України, а ще 260 – в інші військові формування. В цілому планові завдання виконані усіма районними (міськими) військкоматами.

– За правилами хорошого тону, в жінки не питають, скільки їй років, а у чоловіка – як він від армії відмазався. То як зараз відмазуються від війська прикарпатці? 

– Як вони відмазуються? Вони просто дверей не відчиняють. До прикладу, у Франківську сидять за зачиненими дверима, а батьки кажуть, що їх немає вдома, що вони в Польщі, Росії, Одесі, ще десь. Також можуть поїхати перебути час призову до баби й діда в райони. А опісля повиходять, повернуться, тому що знають, що призов завершився.

– Які тенденції зараз щодо призову, і чи були якісь проблеми з призовниками?

– Завжди є певна кількість осіб, яких ми призиваємо на комісії, і серед них є ті, хто не прибуває. Друга проблема – стан здоров’я призовників. У нас визнано непридатними у мирний час, та обмежено придатними у воєнний час 587 осіб. Можете порівняти це число з плановим завданням цієї осені.

Одинадцять хлопців ми зняли з обліку за станом здоров’я. 51 особа – тимчасово непридатна (якщо вони підлікуються, то зможуть проходити строкову військову службу).

– Чи правда, що працівники комісаріатів ловили призовників на вулицях і доправляли силою на комісії?

– Поліція має право зупинити особу, перевірити документи і відвезти у військкомат. Ми таких прав не маємо. Були випадки, що люди призовного віку десь “дебоширили” в нетверезому стані, поліціянти їх зупинили, доправили у військкомат, а ми вже вручили повістку.

– Ви просили в області землю для будівництва багатоквартирного будинку. Яка там ситуація? Скільки військових зможуть отримати житло?

– Військкомат землю під будівництво житла для військових ніколи не просив. Що стосується військових частин гарнізону – те ж саме. Ця земля виділялася на громадські організації учасників АТО. Ми з ними співпрацюємо, а вже вони, згідно зі своїми договорами і проектами, виділяють квартири для членів своїх організацій, які потребують поліпшення житлових умов.

Якщо військовослужбовець, який працює в комісаріаті або служить в одній з військових частин Прикарпаття, є членом організації і стоїть у черзі на житло, то, відповідно, може бути ним забезпечений. З того, що пишуть ЗМІ, роблю висновок, що у Франківську та області влада йде назустріч спілкам атовців.

– А скільки прикарпатців від початку АТО пройшли через Донбас?

– Десь близько п’яти тисяч осіб.

– Атовці якось самоорганізовуються, вибивають собі землю і квартири, а комісаріат чимось їм допомагає?

– Військовий комісаріат – це ж не орган місцевої влади і не має жодного відношення до неї… Чим ми можемо їм допомогти? Лише співпрацюємо з громадськими організаціями учасників АТО.

– Нещодавно Верховна Рада підтримала Указ Президента про введення воєнного стану в деяких областях України. Хоч і Франківщини немає серед тих областей, розкажіть, чи змінилося щось у роботі прикарпатських військових частин?

– Наразі в десяти визначених областях України тривають організаційні заходи: створення територіальної оборони та запасу. Там розгортаються бригади територіальної оборони. У нас на заході України поки цього не буде.

Введення правового режиму воєнного стану передбачає уточнення завдань Збройних сил України та сил територіальної оборони, також уточнення планів мобілізації людських і транспортних ресурсів.

Задля готовності до відбиття можливої агресії Російської Федерації усі військові частини ЗСУ приведені в повну бойову готовність. Військові комісаріати Івано-Франківської області працюють у посиленому режимі, але заходів загальної або часткової мобілізації наразі не проводимо.

Однією зі складових підготовки ЗСУ до відсічі збройної агресії є підготовка людських резервів. З цією метою з 3-го грудня розпочався цикл масштабних зборових заходів з резервістами та військовозобов’язаними. Зокрема, будуть проведені збори у складі бригад (до 15 діб) і у складі навчальних центрів (до 20 діб). Плануємо всі зборові заходи завершити до початку Новорічних свят.

Наголошую ще раз: мобілізація відбуватиметься виключно у випадку відкритої агресії РФ, але тоді будуть задіяні не лише ті, хто є на зборах, але й усі резервісти, приписані до ЗСУ.

– За які кошти будете організовувати ці позапланові збори, та скільки приблизно осіб плануєте відправити з Прикарпаття?

Всього підлягають відправці на додаткові збори з Івано-Франківської області близько 190 резервістів, з них 8 – офіцерів.

На проведення цих додаткових зборів передбачено відповідне фінансування за бюджетними програмами Міністерства оборони України. Це перевезення, виплата добових, середньомісячної заробітної плати працюючим, виплата мінімальної заробітної плати непрацюючим, грошові виплати та грошові винагороди за 2018 рік.

– І насамкінець: зараз поширюються чутки, що військові, захоплені в Азовському морі, є солдатами-строковиками. Чи знаєте ви щось про це?

– Знаю точно, що один полонений, батько якого проживає у Надвірній, точно контрактник. Про решту нічого не можу сказати.

Розмовляв: Костинюк Олександр

Фото: Юрій Валько

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry