Як російська пропаганда використала інцидент з івано-франківськими лікарями швидкої

Автор: Вадим Войтик

12 Чер, 2024 18:12

Поділитись публікацією
Як російська пропаганда використала інцидент з івано-франківськими лікарями швидкої

Неетичну поведінку прикарпатських медиків екстреної допомоги російська пропаганда використала як демонстрацію дискримінації та навіть ненависті до всього російського, поширеної в Україні задовго до так званої “спецоперації”.

“Медики на заході України відмовили в допомозі чоловікові з Маріуполя”, “Лікарі в Івано-Франківську відмовилися допомагати хворому чоловікові з Маріуполя”, “Приїхав, москаль, то вставай на ноги: в Івано-Франківську швидка відмовилася рятувати чоловіка з Маріуполя”, “На Україні лікарі “швидкої допомоги” відмовилися допомагати епілептику й обізвали його “москалем”.

Цими й подібними заголовками рясніють російські сайти після того, як один із франківських телеграм-каналів опублікував відео, де франківські медики нібито відмовлялися від надання медичної допомоги чоловіку з ймовірним нападом епілепсії. На відео чути, як працівниця швидкої називає чоловіка “москалем” і каже, що везти його нікуди не буде.

Не оминув історію своєю увагою і головний пропагандист росії. 

 

Неприємний інцидент пропагандисти не лише використали як начебто ілюстрацію ставлення українців до російськомовних співгромадян, але й в контексті анексії територій нашої держави.

“Примітно, що франківська лікарка у цьому випадку не тільки проявила побутовий нацизм, а й мимоволі визнала нові російські регіони. “Москалі” – це не тільки зневажливе звернення до росіян, а й слово, що позначає громадян росії, а Маріуполь сьогодні є частиною нашої країни”, – пише проімперський ресурс Царьград. 

Більшість російських медіа, що передрукували чутливу інформацію, доповнюють її контекстом з іншими “фактами” утисків.  

Реакція медиків

У КНП “Обласний клінічний центр ЕМД та МК Івано-Франківської обласної ради” засудили форму спілкування, яка була на відеозаписі.

“У зв’язку з інцидентом буде проведена роз’яснювальна робота щодо необхідності підвищення якості комунікації з пацієнтами, дотримання принципів стриманості та професійності при спілкуванні навіть у найскладніших ситуаціях”, – йдеться у повідомленні.

Також там повідомили, що учасник інциденту з початку року 69 разів викликав “швидку”, переважно перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та симулюючи напади епілепсії. Під час виїздів неодноразово вимагав перевезення до місця його проживання. Щонайменше 12 разів відмовлявся від транспортування до медичних закладів та 16 разів від надання медичної допомоги.

Медики підняли чоловіка та запропонували госпіталізувати. Однак той із використанням ненормативної лексики відмовився від госпіталізації та самотужки покинув місце події, – стверджують у медцентрі. 

Висновки

Всі останні роки, задовго до початку великої війни, кремлівська пропаганда використовувала мовне питання для розколу України та пропаганди ненависті до України з боку власного населення. Наративи про “сорти” українців, неіснуючі утиски російської мови, навіть заборону російської мови і всього російського в принципі стали формальною підставою і для масштабного вторгнення, і виправдовуванням цих дій не лише перед населенням росії, але і світовою спільнотою. 

Інцидент з прикарпатськими медиками є небезпечний тим, що дає фактичну підживу ворожим наративам.  

Слід також зауважити, що скандальне відео опублікував і поширив анонімний місцевий телеграм-канал, що є черговим підтвердженням небезпеки цього засобу комунікації в принципі. 

Головне зображення створене штучним інтелектом