Як сім’я нардепа Солов’я будує комплекс апартаментів біля міського озера?

Автор: Турій Роман

27 Лют, 2017 09:45

Поділитись публікацією
Як сім’я нардепа Солов’я будує комплекс апартаментів біля міського озера?
В Івано-Франківську є на що подивитися – Історичний архітектурний центр, величезний парк та розвинена інфраструктура, а у самому серці – міське озеро.

Читайте також: У "гігантський" міський виконком ввели Святослава Никоровича та Романа Солов'я (ФОТОФАКТ)

Тому не дивно, що неподалік озера підприємець планує реконструювати готельно-відпочинковий комплекс. І все б нічого, та земля під будівництво належить сім’ї народного депутата України Юрія Солов’я. Цей факт спричинив хвилю обурення та критики місцевих будівельних активістів. Інформаційний проект “Побудовано в Івано-Франківську” з’ясував подробиці майбутнього будівництва в контексті земельної та дозвільної документації.

Територія під готель знаходиться по вулиці Мазепи, 144. Її площа становить 0,3402 га. Тривалий час земля використовувалася як автомобільних паркінг для готельно-відпочинкового комплексу, що знаходиться поруч. Саме цю будівлю збираються реконструювати. За даними містобудівної документації, окрім перебудови існуючого об’єкта, планується ще й добудова до готелю. Для цього і буде використана територія паркінгу.

Згідно даних кадастрової карти, цільове призначення земельної ділянки – для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови.

Земельна ділянка на кадастровій карті 

Закон відносить її до категорії земель громадської забудови, які використовуються для розміщення готелів, офісних та торгівельних будівель, музеїв, бібліотек чи навіть лікарень.

У земельної ділянки по вулиці Мазепи, 144 могло мати куди гірше становище, якби у грудні 2011 року міська рада не вилучила її у автомобільної школи Товариства сприяння обороні України. Цим же рішенням, депутати затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підприємцю Соловей Ярославі Дем’янівні, загальною площею 0,3402 га – в тому числі 0,3293 га за рахунок земельної автомобільної школи ТСО України та 0,0109 га – за рахунок земель міської ради. Підприємець отримала землю в оренду терміном на 5 років, для влаштування паркінгу автомобілів для обслуговування готельно-відпочинкового комплексу. Більше того, Ярослава Соловей – мати чинного депутат Верховної Ради Юрія Солов’я.

Згодом, тодішній міський голова Віктор Анушкевичус, своїм розпорядженням призупинив дію рішення міської ради, виключному по цьому питанню. Натомість, депутати відхилили зауваження мера та знову дали дозвіл на вилучення частини земельної ділянки у автомобільної школи ТСО України з передачею її в оренду для облаштування паркінгу.

Як відомо, нині автомобільна школа Товариства сприяння обороні України зі скандалом звела на своїй ділянці багатоповерховий житловий будинок. На початку 2016 року довкола цієї будови поруч міського озера вибухнув справжній інформаційний резонанс, а суспільне напруження не вщухає й досі – ця тема постійно потрапляє у франківській ЗМІ. І це не дивно, адже організація звела будинок без дозвільних документів та всупереч цільовому призначенню землі – територія може використовуватися тільки під громадську забудову.

Згодом виділенням землі по вулиці Мазепи, 144 під автомобільним паркінг зацікавилась місцева прокуратура та звернулася до суду. У позовній заяві вимагалося визнати незаконним пункт 8 рішення міської ради від 8 грудня 2011 року. Саме у ньому йшлося про вилучення частини земельної ділянки у автомобільної школи ТСО України та передачі її в оренду для облаштування паркінгу.

Прокуратура наполягала – рішення необхідно скасувати, оскільки міська рада не застосувала процедури земельних торгів під час надання земельної ділянки в оренду.

У суді було встановлено, що дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення підприємцю земельної ділянки був прийнятий ще у 2006 році. А згідно закону, якщо рішення про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки прийняте до 1 січня 2008 року, та передача в оренду таких територій здійснюється без проведення аукціонів. Тому у міської ради, на час прийняття даного рішення, не було обов’язку проведення земельних торгів.

У червні 2012 року Івано-Франківський окружний адміністративний суд відмовив прокуратурі у задоволенні позову.

За останні кілька років підприємцеві вдалося зібрати необхідні дозвільні документи для будівництва готелю. Зокрема, у 2014 році, департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини видав містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, площею 0,3402 га по вулиці Мазепи, 144, для реконструкції готельно-відпочинкового комплексу з добудовою.

Вже наступного року, Державна архітектурно-будівельна інспекція видала декларацію  про початок виконання будівельних робіт, на реконструкцію готельно-відпочинкового комплексу із добудовою.

 Згідно Акту перевірки міського Управління ДАБК щодо реконструкції готельно-відпочинкового комплексу з добудовою за адресою вул. Мазепи, 144 датованого 21.01.2017 року: «основні показники об’єкта відповідають вихідним даним».

 Отож, будівництво – законне.