Як студенти і викладачі франківського медуніверситету на “Станіславських вечорницях” запалили (ФОТО)

Автор: Застава Максим

10 Лют, 2019 10:47

Як студенти і викладачі франківського медуніверситету на “Станіславських вечорницях” запалили (ФОТО)

Днями вшосте відбулися «Станіславські вечорниці» ― спільна забава студентів та викладачів Івано-Франківського національного медичного університету.

Читайте також: У Франківському медуніверситеті після реконструкції відкрили оновлений басейн (ФОТО)

«Ой хмариться, туманиться», «Тече вода каламутна», «Червона рута», – ці та інші пісні співали всі присутні. Зауважимо, що для цього організатори заздалегідь подбали про пісенники для кожного гостя, які за традицією були створені спеціально до цього заходу. Ведучою у ролі ґаздині була акторка облмуздрамтеатру ім. І. Франка Галина Баранкевич, вона ж – цьогорічна випускниця фармацевтичного факультету ІФНМУ. У ролі ґазди вечорниць був актор драмтеатру Олексій Гнатковський, пише “Галка” з посиланням на прес-службу вишу.

Праворуч від сцени розташувалися майстри та майстрині зі своїми творчими доробками: керамікою, вишивкою, намистом з бісеру. Як зауважив на відкритті заходу ректор Микола Рожко, за давніми українськими традиціями на вечорницях обов’язково сиділа жінка, яка пряла і вчила молодь старого як світ ремесла.

“Дуже важливо відроджувати наші українські традиції. Більше того, у цей непростий час, коли бійці на Сході захищають незалежність країни, важливо поширювати і відтворювати все українське, щоби наступні покоління розуміли заради чого все це. Тому й організовуємо такі заходи, заохочуємо молодь. Тож нехай цей вечір для всіх нас буде особливим і святковим”, – каже Рожко.

Не обійшлося без особливої родзинки у програмі новоспеченого гурту «Чорнобривці» у складі студентів-іноземців Бома Дасо та Срінівасана Сашанка, які з Айдан Мамедовою, чудово виконали жартівливу українську народну пісню «Ти до мене не ходи».

Ансамбль «Дружба» презентував «Гуцулку» і навчав присутніх танцювати «Коломийку». Вивчати народний танець охочих виявилося чимало. Завідувачка кафедри акушерства та гінекології Наталія Геник, доцент Тетяна Сніжко з колегами на заході теж були не вперше, ― настрій піднесений, танцювальний. До речі, працівники цієї кафедри були на святі чи не у повному складі.

Також протягом вечора прозвучало кілька пісенних прем’єр авторства музичного керівника відділу освітньо-виховної роботи ІФНМУ Іванни Мошури. Виконали їх Галина Баранкевич та солістка обласної філармонії Оксана Романюк.

“Я вкотре переконалася, що наш університет вміє добре і працювати, і бавитися. Ми сильні в науці, прогресивні в освіті, розбудовуємо університет, а також вміємо добре організовувати святкові заходи. Я тут вперше і дуже цим задоволена”, – поділилася своїми враженнями декан фармацевтичного факультету доцент Ірина Федяк.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!