“Як треба не любити Франківськ, щоб робити таке!”, – Марцінків про нові райони області та центр у Галичі

Автор: Зелінська Тетяна

07 Mar, 2020 09:12

Поділитись публікацією
“Як треба не любити Франківськ, щоб робити таке!”, – Марцінків про нові райони області та центр у Галичі

На офіційному сайті “Децентралізація” з’явилася нова інформація про утворення районів в Івано-Франківській області, яка обурила міського голову Руслана Марцінківа.

Читайте також: Марцінків перестав радитися з Радою старійшин (ДОКУМЕНТ)

Вся Україна має складатися з об’єднаних територіальних громад, при цьому шляхом укрупнення має бути створено райони. Цього разу пропонують утворити на Прикарпатті чотири райони, а не п’ять, інформує “Галка”.

Нові райони/повіти:

  • Галицький – 13 громад (центр м. Галич – 6,2 тис. осіб). Населення – 475,3 тис. осіб, площа – 3,07 тис. км квадратних.
  • Калуський – 12 громад (центр м. Калуш – 66,4 тис. осіб). Населення – 286,3 тис. осіб, площа – 3,29 тис. км квадратних.
  • Коломийський – 24 громади (центр м. Коломия – 60,8 тис. осіб). Населення – 399,1 тис. осіб, площа – 4,79 тис. км квадратних.
  • Надвірнянський – 10 громад (центр м. Надвірна – 22, 1 тис. осіб). Населення – 206,6 тис. осіб, площа – 2,40 тис. км квадратних.

Такий розподіл викликав обурення у міського голови Руслана Марцінківа. За його словами, центр не може знаходитися у Галичі.

“Не маю нічого проти Галича, але це показує ставлення експертів і міністерства до Франківська! І не питання в податках, які будуть йти не в Франківськ, а питання надання якісних послуг: тепер суд буде в Галичі, пенсійний в Галичі, соцстрах і всі державні служби, податкова інспекція! Як треба не любити Франківськ, щоб робити таке! Вибачте за емоції! Будемо збирати позачергову сесію міської ради у вівторок і висловлювати рішучу позицію, а якщо треба будемо діяти в межах закону! Захистимо Франківськ!”, – написав мер.

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода пояснив, що це ще не остаточний варіант, бо ще тривають обговорення та надходять пропозиції щодо кількості районів у різних областях.

“Це напрацювання Центру політико-правових реформ, які не отримували офіційної підтримки ні від Мінрегіону ні від парламентського комітету. Ми вдячні всім, хто долучався до обговорення питання майбутніх АТО субрегіонального рівня, але наступного тижня плануємо розпочати дискусію на цю тему. Станом на сьогодні є багато пропозицій від ОДА, від асоціацій, від проєктів МТД, окремих нкспертів, але всі вони будуть розглядатися як варіанти”, – написав у коментарі до публікації Негода.

Він також запропонував меру “ознайомитися з методичними рекомендаціями і на основі них запропонувати свій варіант”.