Як церковна громада з маленького американського міста допомагає Україні

Автор: Костинюк Олександр

01 Лис, 2022 12:39

Поділитись публікацією
Як церковна громада з маленького американського міста допомагає Україні

У серпні волонтери івано-франківського Центру #SaveUkraineNow(SUN) отримали велику партію медичного забезпечення від церковної громади St. Nicholas Ukrainian Catholic Church зі США, а нещодавно з-за океану прибули також військові аптечки для захисників.

Про те, як Церква стала осередком допомоги Україні, спілкувалися з настоятелем храму, отцем Михайлом Мищуком.  

Отче Михайле, розкажіть більше про вашу церкву? 

З 24 лютого українська церква St. Nicholas Ukrainian Catholic Church стала центром збору та координації гуманітарної допомоги для України. Ми знаходимося у місті Вотервліт, округ Олбані штату Нью-Йорк. Наша церковна громада налічує близько 300 прихожан, а загалом українська громада нашої Олбанської округи – це близько 700 осіб.  

Яку саме допомогу відправляєте в Україну? На чому зосереджуєтеся?

Спочатку ми збирали одяг, їжу, побутові речі. Пізніше зрозуміли, що ці речі простіше і дешевше привезти з Європи. Тож обрали те, що коштовніше і дуже важко знайти в Україніце медикаменти для лікарень, медичні товари для переселенців і особливокровоспинні та військові аптечки для захисників. 

Загалом з лютого ми передали близько 60 тонн різної медичної допомоги і продовжуємо свою роботу. 

Чи можете розповісти з якими труднощами стикалися у вашій благодійній роботі? 

На початку було багато труднощів із організацією та логістикою нашої роботи. Найважче було замовляти медичні товари, які нелегко знайти не тільки в Україні, а й в США, особливо, кровоспинні. 

Військові аптечки ми навчились складати самі, щоб зменшити їхню собівартість. Тут добре працює наполегливість наших волонтерів та особисті контакти, завдяки яким вдається отримувати необхідне у короткі терміни. 

Друга проблема це загальне виснаження жертводавців, особливо фінансове. Якщо на початку весни для того, щоб зібрати фуру допомоги, нам потрібно було тиждень-півтора. То зараз на це може піти чотири місяці.

Але ми не зупиняємося, плануємо благодійні ярмарки для залучення коштів. 

Розкажіть трохи про ваших волонтерів? 

Так чи інакше допомагають всі. Долучаються дорослі і діти, новоприбулі і ті, що народилися в США. Відзначу надзвичайну відкритість, щедрість, та бажання допомогти з боку американців. Завдяки їх жертовності, ми змогли зробити так багато для нашої України. Американці різних національностей та релігій, різних рас і мов щиро хочуть нашої перемоги, пишаються витривалістю наших захисників і моляться та працюють, щоб Україна перемогла агресора. 

Для багатьох з нас допомога Україніце сімейна справа. До прикладу пошуком, закупівлями та доставкою медичних товарів в Україну займається мій рідний брат Тарас Мищук.  Хотів би згадати і кількох вихідців з Франківщини. Доктор Іван Швачук, зорганізував багато допомоги для лікарень в Івано-Франківську та на передовій.  І Оля Олійник, молода дівчина, що ще дитиною приїхала в Америку, а сьогодні невтомно працює над збором товарів та фінансів.  І, звичайно, хочу подякувати великій кількості наших волонтерів, що долучилися до цієї благородної праці. 

Як обираєте кому допомагати?

Спершу ми відправляли допомогу на великі гуманітарні хаби у Львів та інші міста. Потім почали співпрацювати з медичними закладами, громадськими та благодійними організаціями. Підтримували Центр військового капеланства УГКЦ (м. Львів). 

Кому допомагати визначаємо разом. Буває по-різному часто це особисті, дружні або родинні контакти.  До прикладу, з Координаційним центром #SaveUkraineNow ми познайомилися завдяки рекомендації наших прихожан, вихідців з Івано-Франківська. 

Яку саме допомогу ваша церква передала волонтерам #SaveUkraineNow? 

У серпні ми відправили 1000 декомпресійних голок, 200 кровоспинних Celox Rapid, 600 назофарингальних трубок, 760 кровоспинних QuikClot та 300 турнікетів.  Ми чуємо дуже схвальні відгуки від військових медиків. Ця допомога вже на передовій допомагає рятувати життя.

А нещодавно ми передали 264 тактичні військові аптечки IFAK.