Як у 1965 складали іспит у франківську політехніку (ВІДЕО)

Автор: Дубінець Вікторія

27 Лют, 2018 09:48

Поділитись публікацією
Як у 1965 складали іспит у франківську політехніку (ВІДЕО)

В останньому випуску програми “Оцифрований Франківськ” від ТРК “Вежа” показали святкування 10-тиліття “Золотого вересня” (1949) та вступні іспити до франківської політехніки (1965).

Перший пропагандивний сюжет під назвою “На честь великого свята” датується вереснем 1949 року. Матеріал висвітлює свято пісні, присвячене 10-річчю возз’єднання українського народу в єдиній радянській Українській державі. В кадрі бачимо виступи танцювальних ансамблів та зведених хорів.

Особливістю відео є кадр, де автомобіль з молоддю проїздить по теперішній вулиці Вітовського. Також в об’єкти камери потрапив зараз доволі рідкісний гуцульський інструмент дуда (його ще називають гуцульська коза або карпатська волинка).

Другий сюжет за вересень 1965 року. Вступний іспит з фізики в Івано-Франківській філії Львівського політехнічного інституту. Приміщення ВУЗу знаходилось на теперішній Стометрівці, де зараз розміщений стоматологічний корпус медичного університету. Тоді, на площі перед будівлею був невеличкий скверик. Саме з цієї філії розпочав свою історію національний технічний університет нафти і газу.