Як у 50-тих в Івано-Франківську проводили конкурс на найкращий балкон (ВІДЕО)

Автор: Людмила Баран

03 Жов, 2017 12:00

Як у 50-тих в Івано-Франківську проводили конкурс на найкращий балкон (ВІДЕО)

У новому випуску програми “Оцифрований Франківськ”  оприлюднили сюжети 1959-ого року про відкриття універмагу у “Пасажі” та конкурс на найкращий балкон.  

Сюжет 1959 р.під назвою «Відкриття центрального універмагу» зроблений для листопадового випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик демонструє відкриття центрального універмагу в центрі Станіслава. Тоді ЦУМ розміщувався в культовій споруді для міста – Пасажі Гатенбергів. На відео бачимо великі натовпи покупців, що прийшли на подію, адже багато речей, що з’явились на вітринах ЦУМу були справжнім дефіцитом. Диктор за кадром впевнено переконує глядача, що невпинно зростає добробут радянських людей та стверджує, що в Україні роздрібний оборот досягне скоро колосальної суми – 129 мілярдів карбованців.

Друге відео «Квіти на балконі» для серпневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик демонструє як станіславці прикрашали свої балкони квітами. Спеціальний огляд таких житлових будинків проводили члени комісії міської Ради депутатів трудящих. В кадрі впізнаються будівлі на сучасній вулиці Франка. Комісія завітала до Марії Григорівни Давидової та подружжя пенсіонерів Миколи Івановича та Юлії Михайлівни Кульових, що особливо дбають за своїми квітниками. Завершується сюжет кадрами, як голова міськради товариш Феричук на зборах садоводів під оплески присутніх в залі засідань (нині це актовий зал Інституту гірського лісівництва, а також приміщення гранд-кафе «Траян», що по вул. Грушевсього, 31) вручає почесну грамоту переможцям конкурсу на кращий балкон і двір. Грамоту отримує Микола Іванович Кульовий.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry