Як у Франківську незаконні білборди демонтовують (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

16 Вер, 2020 18:43

Поділитись публікацією
Як у Франківську незаконні білборди демонтовують (ФОТО, ВІДЕО)

Майже 30 незаконних білбордів демонтують в Івано-Франківську. На них немає дозвільних документів або їхній термін закінчився. На демонтаж 14 з них вже є рішення виконавчого комітету.

Читайте також: Мінус двісті мільйонів: майже всі комунальні підприємства Івано-Франківська безнадійно збиткові, — фактчек “Галки”

Про це кореспондентам Суспільного Карпати розповів директор міського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак.

15 вересня почали розбирати рекламний щит на вулиці Галицька у мікрорайоні Пасічна. Працівники підрядної організації підрізають металеві ніжки білборда. Далі його вантажать на авто та везуть на зберігання.

Контролюють процес працівники муніципальної інспекції та комунального департаменту.

Начальник відділу розкопок та демонтажів департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Тарас Босович розповів, що в п’ятницю (11 вересня – ред.) демонтували дев’ять білбордів, сьогодні планують п’ять. Проте кожна конструкція потребує індивідуального підходу та часу.

“Демонтажі здійснюються залежно від конфігурації рекламних конструкцій, залучається різна техніка. Наприклад, якщо щит на бетонній основі, беремо техніку, яка демонтує саму бетонну подушку”, – каже Босович.

За його словами, найбільше незаконних щитів є на вулицях Надрічна, Макухи, Ребета, Коновальця. Тарас Босович пояснює, що власник демонтованого майна може його повернути, оплативши витрати департаменту на демонтаж.

Водій Артур Олейніченко за кермом 15 років. Кількість реклами чоловік вважає дуже великою та не завжди корисною для себе, зокрема, політичну.

“Є такі білборди, які відволікають. По Набережній особливо, коли їдеш, то буває, якщо якийсь цікавий, веселий білборд – відволікає. А так реклама, всі розуміють це”, – каже Артур Олейніченко.

За словами Михайла Смушака, в місті є вулиці, де близько 50 білбордів. Каже, потрібно запозичувати європейську практику – коли така реклама розміщена тільки на в’їздах до міста, а в середмісті її немає взагалі.

“Нам треба до мінімуму зменшити рекламу, яка є в місті. Вона псує зовнішній вигляд міста. Часто білборди встановлені на наших мережах: чи то водопостачання, чи теплопостачання. Вони перешкоджають автомобілістам, особливо, коли розміщені на кільцях та перехрестях. Це небезпечно, тому ми повинні рухатися до того, щоб їх зменшити”, – розповів Смушак.

За його словами, всього у місті понад 600 білбордів. Більшість з них – у центральній частині міста.