Як у Франківську побудували пірс та інклюзивний спуск (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

11 Лис, 2021 16:18

Поділитись публікацією
Як у Франківську побудували пірс та інклюзивний спуск (ФОТО)

8 листопада на Озері з лебедем офіційно відкрили пірс та інклюзивний спуск до водойми. Новий публічний об’єкт спроєктувала та побудувала урбаністична платформа «METALAB» у межах проєкту «Продукт для міста» за підтримки Український культурний фонд та British Council Ukraine.

Читайте також: "Кількість бетону варто зменшувати, аж до повної відмови": у Франківську обговорили, як круговий дизайн змінює публічні простори (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

За словами організаторок проєкту, пірс і спуск-рамку для простору обрали не випадково. Раніше, через складний ландшафт навколо озера, багато користувачів не мали доступу до води. Тепер же простір відкриває нові можливості для взаємодії та відпочинку. 

«У роботі з простором ми  особливо не змінювали ландшафт, не деформували чи демонтували конструкції, які вже були на озері. Ми їх адаптували та зробили більш комфортними», – зазначає проєктна менеджерка METALAB Мар’яна Баран.

Цікаво, що авторки проєкту пильно підійшли і до вибору матеріалів об’єкта. Для них важливо було використати екологічні матеріали, які відповідають принципам кругової економіки. 

Наприклад, пірс виготовили з дерев’яних дощок і каркасу з бруса. Металевий каркас для спуску зробили з кутників – вони раніше слугували конструкціями будівлі заводу і вже були не потрібні для подальшого використання. А перероблені пластикові кришечки стали сидіннями на спуску.

«Конструкція рампи з металевого каркаса і металевих сіток сприяє збереженню місцевого ландшафту та біорізноманіття. Для металевої конструкції спеціально не застосовували лакофарбові покрівельні матеріали. Так ми зберегли природний вигляд металу. Також це економічно вигідно – не потребує постійного оновлення покриття» –  поділилася Мар’яна Баран.

Також частину об’єкта спроєктували таким чином, щоб його можна було легко обслуговувати. Так, металева сітка спуску не затримує ні вологи, ні бруду. Її легко чистити, ремонтувати чи без проблем змінювати елементи.

Варто зазначити, що платформа METALAB вже не вперше працює з простором навколо озера з Лебедем. Свою неофіційну назву озеро отримало завдяки скульптурі-оригамі Лебедя Жанни Кадирової, яку встановили тут у 2018 році.

Проєкт «Продукт для міста» є частиною фестивалю «Сеанс Міського Сканування 2021» і відбувається у партнерстві з британськими партнерами Studio Weave. Його втілюють команди MetaLab, Відкритий цех “Парасолька”, Тепле Місто / Teple Misto за підтримки Український культурний фонд та British Council Ukraine.