Як у Франківську працює “майстер-помічник” для родин воїнів (КОНТАКТИ)

Автор: Андрій Макітра

01 Бер, 2024 11:39

Поділитись публікацією
Як у Франківську працює “майстер-помічник” для родин воїнів (КОНТАКТИ)

В Івано-Франківську реалізовують проєкт з допомоги родинам воїнів. Якщо родичам військовослужбовця, який зараз на фронті, потрібна допомога майстра по дому, то допомогти безплатно можуть фахівці з КП «Дім воїна».

Щоб скористатися послугою можна телефонувати на гарячу лінію: +38 067 36 62 772. Або писати повідомлення на сторінку комунального закладу у фейсбуці.

Про це пише Галка з посиланням на допис міського голови Руслана Марцінківа.

“Помічник родини захисника” може безплатно полагодити сантехніку, замінити розетку чи закріпити карниз тощо.

Послуга помічника родини захисника від КП «Дім воїна» працює вже 3 тижні. За цей час майстри допомогли майже 3-м десяткам родин військовослужбовців. Ідею створення такої послуги для матерів та дружин подали самі захисники. Мовляв, за їх відсутності “чоловічі справи” по дому їх рідним дорого обходяться.

«В нас є певний перелік послуг. До нас просто вартує зателефонувати. Сказати про свої проблеми і наш працівник передає номер телефону заявника нашому фахівцю. Далі фахівець дивиться по графіку, коли в нього вільні години, і чи підходить людині, яка до нас звертається.

Домовляються про зустріч, приїжджають, дивляться на місці. Якщо можливо відремонтувати, то ремонтують. Якщо ж потрібно замінити якусь деталь, тоді люди купляють самі ті запчастини, а наш фахівець просто безкоштовно замінює їх», – каже директор КП «Дім воїна» Микола Крошний.

Сьогодні у помічника родини захисника був виклик у мікрорайоні Пасічна. В одному з будинків на вулиці Витвицького франківський військовослужбовець здає власну квартиру. Коли захисник був тут, ремонтував усе сам. Зараз із дрібними ремонтами у помешканні проблема. Тому дружина воїна вирішила скористатися послугами від «Дому воїна».

«У нас така була серйозна поломка, що неможливо було помитися, тому що текло із гусака, з-під крану, увесь змішувач протікав. Було дуже незручно. Неможливо було помитися. Коли власник житла був тут, він сам все робив, міг поремонтувати, бо “майстер на всі руки”. Але зараз він воює, він нас захищає. А завдяки цій послузі, ми можемо зробити своє життя більш комфортним», – розповідає переселенка з Херсона, орендарка квартири Світлана Сєрікова.

Майстер виконав роботу за пів години. Замінив змішувач у ванній кімнаті. Послуга безплатна.

«Був поламаний змішувач у ванній. Попередній раз приїхав, подивився, домовилися з людиною, що вона купить новий. Цей раз приїхав, міняю. В більшості випадків це є карнизи, крани і розетки. Ідея хороша, тому що до кого не приходжу, всі дуже дякують і кажуть, що це дуже потрібно. Робота непогана, роблю добре діло, можна сказати. Зараз послуги майстра є не дуже дешеві, і користуються попитом», – розповідає помічник сім’ї захисника, майстер Павло Совтус.

Читайте також: У Франківську проведуть турнір з гри в бочча для ветеранів та їхніх родин