Як у Франківську приймають заяви на компенсацію для мешканців, квартири яких постраждали внаслідок російської атаки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Соня Грейда

24 Чер, 2024 12:15

Поділитись публікацією
Як у Франківську приймають заяви на компенсацію для мешканців, квартири яких постраждали внаслідок російської атаки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

24 червня на вулиці Берегова працівники ЦНАПу приймали та розглядали заяви на компенсацію для мешканців, квартири яких постраждали внаслідок російської атаки 22 червня.

Журналістка Галки побувала на місці події та розповіла, як виглядає постраждалий район міста.

По будинку, що за адресою Берегова, 32, добре видно наслідки російської атаки 22 червня. У квартирах вибиті вікна та двері, пошкоджені балкони. Всі люди поблизу дуже напружені. Комунальники під будинком вже третій день прибирають залишки поламаних дерев, шматки скла та інше сміття, яке з’явилося через вибух.

У дворі розгорнувся мобільний пункт ЦНАПу, де приймають заяви на компенсацію. Тут облаштували два місця, де фахівці мають всю необхідну для роботи техніку. Документи приймають на розгляд комісії, яка буде обходити квартири та пошкоджене майно, фіксувати всі наслідки удару рф.

Інна – одна із мешканок будинку на Береговій, розповіла, що коли стався вибух, вона з чоловіком спала у своїй кімнаті. Проснулася жінка не від ракети – їх розбудила донька, яка помітила полум’я зі сторони університету. Інна каже, їх квартира дуже сильно постраждала:

“Повилітали пластикові вікна в кімнаті, весь склопакет посипався, балконні двері вилетіли з завіс. В кухні також вікно вилетіло. Те, яке було відчинене, вилетіло зі завіс, на балконі вікна скляні посипалися теж. Раму трошки пошкодило. Після того, як ми заспокоїлися, виявили, що вхідні двері також поламані”, – ділиться Інна.

Ще одна мешканка Іра каже, що у її квартирі мінімальні пошкодження, але постраждав автомобіль.

“У нас було відкрите вікно, то його тільки зі завіс вирвало, ми самі це усунули. Більше зазнав пошкодження автомобіль – сильно розбилося лобове скло”, – поділилась жінка.

Директор департаменту адміністративних послуг Богдан Питель розповів, що звернутися за допомогою можуть власники, співвласники житла та квартиронаймачі. Для цього потрібен паспорт, ідентифікаційний код, рахунок IBAN для зарахування допомоги, а також документ на власність:

“Працівники ЦНАПу підключені до реєстру нерухомого майна, тому ми оперативно перевіряємо, хто є власником житла, і ці документи теж долучаємо до пакета документів. Надаємо консультації щодо оформлення допомоги з держбюджету”, – зазначає Питель.

Також відновити можна буде й пошкоджені документи. Їх оформлятимуть на вулиці Береговій, 32 з 9:00 до 17:00 та в центральному ЦНАПі та в усіх територіальних підрозділах. 

Богдан Питель каже, що основний акцент вони зробили саме на цій адресі, бо бачать, що тут проживає велика кількість осіб похилого віку.

“В нас вже є заявки, що працівники мають піднятися безпосередньо до квартири, бо є лежачі люди, які не можуть самостійно пересуватися”, – пояснює директор ЦНАПу.

Одразу після удару, протягом 22 червня, тут оформили 10 заявок на виплату компенсації, вони вже передані в роботу комісії. Станом на 10 ранку 24 червня – понад десять.

“Ми побачимо, чи будемо ще раз розгортати цей пункт, чи ні. Якщо людина сьогодні не встигла прийти, то вона може звернутися з документами в будь-яке відділення ЦНАПу, коли їй зручно”, – додає Питель.

Всі кошти планують виплатити протягом 2-3 тижнів, зазначав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Як писала “Галка”, у Франківську рятувальники завершили розбір завалів на місці ракетного удару (ФОТО).

Інші новини за темою: