Як у Микуличині будують Центр зустрічі молоді України та Польщі (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

24 Лис, 2020 17:13

Поділитись публікацією
Як у Микуличині будують Центр зустрічі молоді України та Польщі (ФОТО)

Паралельно із відбудовою Обсерваторії на горі Піп Іван (Попіван) у рамках проєкту PIMReC триває реалізація ще одного проєкту – будівництва Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Польщі (МЦЗ) у Микуличині.

Він є проєктом-супутником Міжнародного наукового центру “Обсерваторія” (МНЦ). Це ще один спільний задум Прикарпатського національного та Варшавського університетів. Центр зустрічей будується Прикарпатським університетом і так само як МНЦ сприятиме європейській інтеграції України.

Нагадаємо, за ідеєю Прикарпатського та Варшавського університетів, діяльність МЦЗ буде спрямовано на розвиток партнерських відносин і співпраці студентів, представників позашкільної освіти та волонтерського руху української, польської, а також молоді інших країн Європейського Союзу.

Концепція МЦЗ, запропонована Прикарпатським національним університетом, будується на досвіді діяльності міжнародних молодіжних центрів Німеччини, Франції, Польщі, але вносить нові елементи, які докорінно відрізняють її від згаданих Центрів зустрічей студентської молоді. Саме село Микуличин підходить для реалізації цього задуму якнайкраще, бо воно також формувалося на полікультурному пограниччі – на кордонах країн, народів, культур, релігій і мов.

У концепції збережено традицію дискусійного клубу, який дозволить створити майданчик для спілкування молоді різних країн з метою роздумів про минуле з метою формування спільного бачення майбутнього, йдеться на сайті “Білий Слон”.

Перший елемент, який до цього часу не був реалізований в інших центрах – це створення сучасного ІТ-Hub. Мета якого полягає у формуванні платформи комп’ютерних симуляцій при прийнятті управлінських рішень для молодих лідерів. Подібні програми вже віддавна розроблені в США та країнах ЄС й успішно функціонують для формування мислення керівників різних ланок при підготовці їх до управління.

Другий елемент – це унікальна платформа розвитку наукової та інноваційної практичної (stаrt-ups) співпраці, для дискусій, проведення семінарів, конференцій.

Третій елемент – це спільні гірські мандрівки в Карпатах, які мають інтегрувати і зближувати молодь різних країн в екстремальних умовах. Саме цьому елементу сприятиме діяльність Міжнародного наукового центру “Обсерваторія”.

Наразі завершуються перемовини з польськими партнерами, які позитивно ставляться до ідеї фінансового входження в цей проєкт шляхом придбання сучасного ІТ-обладнання для реалізації першого завдання центру.

Фото з місця будівництва Володимира Гарматюка