Як у Надвірній працює комунальний прихисток для переселенців (ФОТОРЕПОРТАЖ)
23 Кві, 2024 14:10
Гуртожиток для проживання внутрішньо переміщених осіб у Надвірній облаштувала місцева влада у співпраці з міжнародними партнерами, волонтерами і активними громадськими інституціями.
Читайте також: Надвірнянська міська рада передасть одноденний заробіток “Охматдиту”
Про це пише “Галка” з престуру Надвірнянською громадою.
За словами міського голови Надвірнянської громади Зіновія Андрійовича, загальна вартість капітального ремонтну й створення комфортних умов становить близько шести з половиною мільйонів гривень.
“Два мільйони ми спрямували з бюджету громади, а решту чотири мільйони нам вдалося залучити від міжнародних партнерів і благодійних організацій”, — говорить Зіновій Андрійович.
“Шелтер” має сім кімнат, обладнану кухню, кілька санвузлів і душову. З техніки тут є пральні та посудомийні машини, телевізори та Wi-Fi.
Начальника офісу соціальних послуг Надвірнянської міськради Василь Василенко розповів, що у шелтері наразі безплатно проживають 16 переселенців із Донецької, Луганської та Запорізької областей.
Наталія Гайба приїхала в Надвірну з міста Покровська Донецької області. З листопада 2023 року жінка проживає у прихистку з 15-річним сином, а іноді до неї в гості приїздять дві доньки з Києва:
«Ми вже два роки так їздимо. Спочатку були в Чернівецькій області – у Кутах в шелтері жили. Певний час у Франківську з квартири на квартири переїжджали. Тут нам дуже подобається (ред. у Надвірній). Син навчається у ліцеї, а я в готелі знайшла роботу, стажування проходжу. Все для життя є. Гарні люди, край гарний. Їздимо сім‘єю на відпочинок у гори».
Також у шелтері живе 53-річний військовослужбовець Віталій Мурай. Він родом з Новогродівки Донецької області. Після контузії й двох поранень під Бахмутом, отримав другу групу інвалідності й переїхав у Надвірну:
«У мене вдома є квартира, але вона на четвертому поверсі. Тепер було б складно підійматися. Тут я живу на першому поверсі, біля кухні. Сам в кімнаті. Іванка казала, що ще сюди військових підселять. Поки нікого немає, але я чекаю».