Як у Страсний Четвер Митрополит Володимир омивав ноги франківським священникам УГКЦ (ФОТО)

Автор: Турій Роман

30 Кві, 2021 10:11

Як у Страсний Четвер Митрополит Володимир омивав ноги франківським священникам УГКЦ (ФОТО)

У Страсний четвер 29 квітня в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового УГКЦ Митрополит Володимир Війтишин очолив Вечірню з Літургією Василія Великого та здійснив Чин обмивання ніг дванадцятьом священникам Івано-Франківської Архієпархії.

Цьогоріч священнослужителі, які взяли участь в Чині обмивання ніг, були ієреї з Боднарівського протопресвітеріату. Також спільно з Владикою Володимиром молилося численне духовенство, семінаристи та вірні нашого міста.

В часі проповіді канцлер курії Івано-Франківської Архієпархії прот. Віталій Федун зачитав послання Блаженнішого Святослава Шевчука, Отця і Глави УГКЦ до духовенства, пише “Галка” з посиланням на офіційний медіаресурс Івано-Франківської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви.

«У час пандемії ми дякуємо Богові за багатьох добрих душпастирів, які не просто пасивно перебувають біля своїх парафіян, а через проповідь Слова Божого, служіння Святих Таїнств і діла милосердя роблять видимим та присутнім Господа Бога поруч із людиною, зокрема в драматичні моменти її життя. Вони особисто супроводжують своїх вірних, віддають усіх себе на служіння їм, беруть на себе їхні труднощі та болі, співчувають їм у їхніх стражданнях і тішаться їхніми радощами. Запорукою успішного звершення нашої місії сьогодні та змістом душпастирського навернення, про яке говорить Святіший Отець, є зміна способу бути зі своїми людьми, бути священником, спілкуватися із владою, громадськістю, молоддю та своїми парафіянами. Це важке, але важливе завдання!» – йдеться у посланні.

За уставом богослужіння, після Заамвонної молитви, Митрополит Володимир омив ноги дванадцятьом священнослужителям Івано-Франківської Архієпархії. Цей звичай є спогадом того вчинку, який здійснив наш Божественний Спаситель Ісус Христос на Тайній Вечері.

На завершення богослужіння Митрополит Володимир звернувся з вітальним словом до душпастирів з нагоди Дня священства.

«Сьогоднішній приклад богослужіння зробив сам Бог. Уявімо, якби всі ми християни дотримувалися Божих навчань, то не було б між нами гніву, несправедливості, війн. Бо Царство Боже розпочинається тут, між нами, на землі. Нехай Господь благословить нашу Архієпархію та духовенство, щоб вони ще з більшою любов’ю служили Богу та всім нам!», – наголосив Митрополит Володимир.

ДОВІДКА. Чин обмивання ніг – обряд, коли в Страсний четвер архиєрей, за прикладом Христа, який умив ноги своїм учням за Тайною вечерею, вмиває в храмі ноги священнослужителям, на знак глибокого упокорювання і служіння народові Божому.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...