У четвер, 5 травня, в селі Татарові вперше провели фольклорно-етнографічний фестиваль «Юріївська ватра».
Юріїв день для Татарова особливе свято, адже здавна в ніч перед Юрієм під кожною хатою у селі палять ватру. Тим вогнем відганяють злих духів. Ця традиція у Татарові збережена до сьогодні. Місцеві кажуть, що такого більше нема ніде навколо, тож цієї теми і організували фестиваль, пише Репортер.
За словами сільського голови Олега Дзем’юка, фестиваль дуже важливий, бо це така свого роду промоція туризму в селі. Додає, що громада дуже активна і готова разом щось робити.
«Ми бачимо в Татарові великий потенціал, – каже війт. – Ще за Австро-Угорської імперії тут був відомий бальнеологічний курорт. Після побудови залізниці у 1890 році, почався розвиток Карпатських територій – Яремче, Микуличин, Татарів, Ворохта. Австрійці, поляки, а згодом євреї дуже облюбували Татарів. Він має унікальне розташування- в долині поміж гір. Тут специфічне повітря – у кисні є вміст фітонцидів, який виділяє хвойна порода. Фітонциди позитивно впливають на легеневу систему».
Ще великим плюсом для розвитку села, каже війт, є те, що через Татарів більше року їздить потяг Київ-Рахів, а півтори тижні тому цей поїзд почав зупинятися в Татарові.
Але далі про свято. Отож, протягом одного фестивального дня гості фестивалю, яких на свято завітало чимало, могли долучитися до досить насиченої програми. Взяти участь у майстер-класах з гончарства чи живопису, посмакувати місцевими стравами, купити щось екологічне на ярмарку, покататися на конях, погодувати козенят.
Загороди з тваринами облаштували при вході на фестивальну територію не просто так, адже на Юрія гуцули завжди виганяють худобу на пашу.
Багато малечі зібрав майстер-клас з живопису, який організували волонтери БФ «Творча Криївка». Нагадаємо, що вони займаються реабілітацією бійців АТО через творчість.
Помагала помішувати банош і зіркова гостя Влада Литовченко. Каже, Яремчанщина для неї найулюбленіше місце.
«Я його пропагую, як місце для туризму і роблю це з великою любов’ю, бо саме в Яремчому я частий гість, – говорить Влада Литовченко. – Вражає тутешня багатющість традицій, яскравість. Особливо подобається косівська кераміка, яка гідна бути у списку на матеріально-культурну спадщину ЮНЕСКО”.