Як уберегтися від спеки. Поради прикарпатських фахівців

Автор: Костинюк Олександр

13 Чер, 2019 10:13

Як уберегтися від спеки. Поради прикарпатських фахівців

Фахівці радять прикарпатцям, як уберегтися від можливих наслідків дії високої температури.

У зв’язку зі спекотними погодними умовами гігієністи-науковці та практики рекомендують для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках та офісних приміщеннях здійснення таких заходів:

– застосування сонцезахисних пристроїв на вікнах (жалюзі, штори білих тонів);
– застосування вікон з тонованим сонцевідбиваючим склом;
– застосування мобільних та стаціонарних кондиціонерів;
– застосування звичайних електричних вентиляторів.

Для недопущення надходження тепла в приміщення рекомендується кріпити сонцевідбиваючі плівки зовні вікон.

Людям, які страждають на хронічні захворювання, особливо серцево-судинної системи, літнім людям та дітям рекомендовано обмежувати фізичну активність та перебування на сонці. Необхідно проконсультуватися з лікарем, та виконувати його рекомендації.

У приміщеннях треба проводити вологе прибирання з метою збільшення вологості повітря та зниження його температури. Антимоскітну сітку на вікнах рекомендується періодично зволожувати для зменшення проникнення в приміщення гарячого повітря.

Найкращий час для провітрювання приміщень – нічні, ранкові та вечірні години. В інший час кватирки, фрамуги, вікна необхідно тримати зачиненими, що значно зменшить проникнення гарячого повітря всередину приміщення.

Одяг повинен добре пропускати повітря, бути легким, просторим та, бажано, світлих тонів. З метою попередження перегріву організму, періодично, особливо після повернення з вулиці, необхідно користуватися душем.

Під час відпочинку на пляжі рекомендується перебувати в тіні в головних уборах, якомога більше скоротити перебування на сонці. Найсприятливіший час перебування на пляжі – ранкові та вечірні години. При перебуванні на відкритому повітрі необхідно носити головні убори, збільшити споживання питної води та рідкої їжі, особливо коли не можна відмовитися від перебування на відкритому повітрі.

Власникам автомобілів, у яких не встановлені кондиціонери, необхідно максимально обмежити користування ними, особливо в період з 12 до 17 години.

Для попередження порушень імунної системи рекомендована вітамінопрофілактика та овочеві дієти. У такі дні категорично забороняється вживання алкогольних напоїв, куріння.

Джерело: Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...