Як українські та іноземні студенти франківського медуніверситету день рідної мови відзначали (ФОТО)

Автор: Застава Максим

22 Лют, 2022 12:43

Поділитись публікацією
Як українські та іноземні студенти франківського медуніверситету день рідної мови відзначали (ФОТО)

У читальному залі наукової бібліотеки ІФНМУ 21 лютого відбувся творчий вечір, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Українські та іноземні студенти-медики разом виконували пісні та поезії різними мовами.

Авторкою ідеї, а заразом і ведучою концерту стала викладачка кафедри мовознавства Ольга Баб’як. У програмі прозвучали поезії та пісні вісьмома мовами, йдеться на сайті ІФНМУ.

Студент четвертого курсу Джінту Фукан з Індії виконав кілька пісень чотирма різними мовами Індії, а також акомпанував на гітарі своїм колегам.

«Така подія, присвячена рідній мові, є дуже хорошою, — говорить Джінту Фукан. — Дуже цікаво було послухати, як інші студенти, мої друзі говорять та співають своїми мовами. Мені дуже сподобалось».

Загалом хлопець знає сім мов. Його батько військовий, і сім’ї довелося пожити в різних регіонах з різними мовами і культурами.

Студент третього курсу Тсанге Жанту Франкі з Камеруну зачарував усіх зворушливим виконанням поезії Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти — людина?» українською мовою. В університеті він навчається англійською, але непогано володіє українською.

«Українська мова і культура дуже мені подобаються, а ця поезія — дуже гарна і лірична, і тому я дійсно захотів її вивчити».

Рідна мова Франкі — Іемба (Yemba). Саме нею розмовляють його батьки, хоча офіційними в Камеруні є англійська і французька. Крім того, Франкі знає італійську, а тепер й українську. Разом виходить, що хлопець може спілкуватися п’ятьма мовами.

До дійства зі своїми студентами доєдналися доцентки кафедри мовознавства Лілія Сілевич, Галина Юрчак, Марія Гуцол, голова МОВУТ «Просвіта» в університеті. Як нагадала в кінці Марія Гуцол, скільки мов знає людина, настільки вона є людиною, проте куди б не завела доля, завжди варто пам’ятати свою рідну мову, адже мова — це душа народу, і без мови немає нації.

«Бажаю всім, щоб пам’ятали свою рідну мову, співали пісні, вчили поезію, — говорить Ольга Баб’як. — Дякую нашим студентам, що приєдналися до цього творчого вечора, а нашій бібліотеці за теплу атмосферу. Миру, злагоди і любові нам усім!».