Як уникнути пасток “Чорної п’ятниці”: поради Держпродспоживслужби
24 Лис, 2024 17:38
Щороку, в останню п’ятницю листопада, відбувається всесвітній день розпродажу – “Чорна п’ятниця”.
У Держпродспоживслужбі нагадують, що “Чорна п’ятниця”, як й інші великі розпродажі, змушує людей купувати все більше речей. Але після розпродажу значна кількість покупців починає усвідомлювати, що частина товарів їм насправді не потрібна, і починають розмірковувати над тим, як їх повернути.
Характерною рисою “Чорної п’ятниці” є збільшення потоку покупців в магазинах, а відтак надає можливість не зовсім чесним підприємцям отримати прибуток, коштом імпульсивних покупок споживачів, несправжніх знижок та банальної неуважності людей.
У Держпродспоживслужбі рекомендують дотримуватись наступних порад:
- Перш за все, потрібно запланувати покупку заздалегідь та починати завчасно моніторити ціни. Здійснюючи покупку в магазинах, звертайте увагу не лише на ціну, а й на якість товару. Адже часто покупці в метушні складають у кошики товари з великою знижкою, а продавці збувають неякісні товари з вигодою для себе.
- Споживачу необхідно звернути увагу на наявність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, щоб не потрапити на фальсифікований товар. Інформація про товари повинна бути зазначена на державній мові, а товари, які мають гарантійні терміни експлуатації, повинні супроводжуватися гарантійними талонами. Варто зазначити, що на товари, придбані зі знижкою, поширюються вимоги передбачені ст. 8 Закону України
“Про захист прав споживачів” щодо здійснення гарантійного ремонту товару, обміну або розірвання договору купівлі-продажу та повернення сплачених коштів за товар. - Важливо знати, що покупці не позбавлені й права обміну чи повернення товару зі знижкою протягом 14 днів. Відповідно до ст. 9 Закону України “Про захист прав споживачів”, якщо придбаний товар не підходить за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин, то споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, а в разі відсутності товару – повернути сплачені кошти.
- При покупці товарів необхідно отримати від продавця розрахунковий документ. Адже, лише за його наявності в разі придбання неякісного товару або товару, який не підходить, споживач може повернути його в магазин.
Читайте також: За два місяці Держпродспоживслужба допомогла прикарпатцям повернути понад 50 тисяч гривень за товари та послуги