Як УЗД нирок може допомогти в ранньому виявленні захворювань
02 Вер, 2024 11:00
Ультразвукове дослідження (УЗД) нирок є одним із найважливіших і найефективніших методів діагностики захворювань сечовидільної системи. Це простий, безболісний та доступний спосіб обстеження, який дозволяє виявляти патології на ранніх стадіях. На основі його результатів, лікарі проводять ефективну профілактику різноманітних захворювань, відслідковують динаміку одужання пацієнта, контролюють стан здоров’я при хронічних патологіях.
Що показує УЗД нирок?
Важливо розуміти, що самолікування неприпустиме, особливо, коли мова йде про нирки. Необхідно не тільки пройти обстеження, а й проконсультуватися з лікарем, адже спеціаліст комплексно оцінить ситуацію. Записатися на УЗД нирок можна на сторінці https://veselka.clinic/uzd-nyrok-i-sechovoho-mikhura, додатково в клініці «Веселка» зручно отримати консультацію сімейного лікаря, педіатра, уролога чи нефролога.
Які ж параметри можна оцінити під час ультразвукового обстеження? Насправді УЗД дозволяє побачити доволі детальну картину. Ось основні характеристики, які описує лікар-діагност:
- Стан тканин нирок, їхню щільність.
- Структуру органів, точний розмір і розташування.
- Наявність/відсутність пухлин, кист, каменів, запалення.
Все це дозволяє точно з’ясувати функціональність нирок. Також лікар може виявити практично будь-які захворювання сечовивідної системи. Це особливо важливо, якщо інші методи діагностики складно провести через вік пацієнта або його стан.
Які саме захворювання можна виявити за допомогою УЗД нирок?
Захворювання і патології нирок можуть розвиватися протягом усього життя. Регулярна УЗД-діагностика дозволяє побачити негативні зміни ще до того, як у пацієнта з’явиться біль. Своєчасне лікування дає можливість обійтися без погіршення якості життя. Частіше за все на УЗД нирок виявляють кілька патологій:
- Камені. Обстеження виявляє навіть маленькі утворення, так званий пісок, тому зазвичай вдається запобігти розвитку ускладнень.
- Кісти та пухлини. УЗД допомагає виявити новоутворення на ранній стадії, коли лікування є найбільш ефективним.
- Гідронефроз. Цей стан виникає через порушення відтоку сечі, що відразу бачить лікар-діагност.
- Запальні захворювання. УЗД дозволяє виявляти ознаки запалення нирок, такі як пієлонефрит, ще до розвитку серйозних ускладнень.
Таке обстеження виконується за скеруванням лікаря або за бажанням, в межах регулярного медичного огляду. Робити УЗД нирок періодично потрібно людям з підвищеним ризиком розвитку ниркових захворювань. Це можуть бути хронічні патології (діабет, гіпертонія, тощо), спадкові особливості здоров’я, прийом ліків, здатних негативно впливати на стан сечовидільної системи. Отримати консультацію щодо рекомендованого плану профілактичних УЗД-обстежень завжди можна у вашого лікаря.
Реклама