Як вагітні франківки готуються до пологів і що думають про коронавірусний карантин

Автор: Єва Жасминова

07 Кві, 2020 12:35

Поділитись публікацією
Як вагітні франківки готуються до пологів і що думають про коронавірусний карантин

Народження дитини- безумовно, один з найчуттєвіших моментів у житті жінки. Про те, наскільки важко зберігати впевненість на останньому етапі шляху до зустрічі з дитиною, та чи франківки під час коронавірусної пандемії побоються візиту у пологові будинки Івано-Франківська – читайте далі.

Виношуючи свою дитину під серцем, кожна мама хвилюється перед пологами, бо це справді відповідальний момент як для мами, так і для дитини. Проте уявіть наскільки сильною стає тривога за благопулуччя і здоров’я немовляти, якщо пологи припадають на час карантину, спричиненого коронавірусом.

Почнемо з того, що в Україні немає конкретної інструкції, як мають приймати пологи у хворих на коронавірус, — усе на розсуд лікарів на місці. Вагітні переносять коронавірус так само, як і решта людей. Міністерство охорони здоров’я в Україні визначає, що вагітні входять до групи ризику під час епідемії коронавірусу. Дитина не може заразитися коронавірусом через молоко матері — це підтверджує дослідження, яке проводили в Китаї.  Шляхи інфікування для новонароджених такі ж, як і для решти: повітряно-крапельний або контактний — через брудні руки або предмети.

Нагадаємо, 30 березня  в Івано-Франківську в обласному пологовому будинку померла породілля. Згодом виявилось, що 37-річна прикарпатка з Болехова, котра померла в обласному перинатальному центрі була хворою на на COVID-19. Також цього дня померла жінка з відділення гінекології, також від коронавірусної інфекції. У чотирьох медиків закладу виявили цю хворобу. У міському пологовому, котрий знаходиться поруч, COVID-19 виявили у однієї з вагітних та теж у чотирьох медиків.

Проте головний лікар міського пологового Сергій Стефанко, каже, що ситуація під контролем. Про це йшлося 6 квітня під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки.

“Заклад працює у звичному режимі, бо крім коронавірусу, люди вагітніють, народжують. До прикладу, за 4 квітня було 9 пологів, шостого – шість кесарських ростинів, п’ятого – троє пологів… Працівники, у яких був позитивний ПРЛ-тест на коронавірус, зараз на роботі немає. Двоє знаходяться в інфекційній лікарнів, ще двоє – на самоізоляції, адже немають симптомів захворювання. Можна спокійно госпіталізовуватись і народжувати в нашому пологовому будинку. Ми зі свого боку вжили заходів, щоб в акушерському корпусі розвести потоки пацієнтів та зробити “сортування”. На приймальному відділенні, якщо в жінки є температура, або скарги – відправляємо в обсерваційне відділення. На першому поверсі для жінок, у яких підтвердиться коронавірус ми маємо 11 палат, три пологових зали”, – каже Сергій Стефанко.

Також  головний лікар міського пологового  повідомив, що тестують на коронавірус не всіх пацієнток. Лиш тих, що мають симптоми, скарги, або були в контакті з хворими. Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що такий підхід є вкрай не правильним і доручив тестувати абсолютно всіх породіль, що прибувають в заклад.

“Галка” поспілкувалась з вагітними франківками, та розпитала їх, чи довіряють вони міському пологовому, та як проходить очікування немовляти під час карантину в зв’язку з пандемією коронавірусу.

Марія на 23 тижні вагітності, планує народжувати в франківському пологовому, адже чула про нього багато хороших відгуків.

“Планові УЗД встигла пройти ще до карантину, а от відвідування лікаря довелося відкласти. УЗД проходжу тільки в приватних установах. Планую народжувати в франківському пологовому, чула про нього багато хороших відгуків, саме про міський пологовий. Умови там не найкращі, але досить досвідчені лікарі. Інші медичні послуги, а саме здача аналізів, теж стараюсь проходити в приватних установах. Бо в державних багато нюансів неприємних: 1.багато людей (прийшлось дві години чекати своєї черги) 2.щоб здати кров з пальця ,необхідно принести звичайні спирт і вату, що мене дуже здивувало, і плюс благодійний внесок за дві хвилини роботи”, – розповіла майбутня мама.

Вікорія на шостому місяці вагітності, зізнається, трохи лячно через смерті породіль від коронавірусу в Івано-Франківському  обласному пологовому будинку .

“Ну трішки лячно на рахунок полового, так як є 2 летальні випадки, наскільки я знаю з COVID-19. Щодо довіри, то я довіряю своїй гінеколого-акушеру, а як буде з самими пологами, ще не знаю, по плану маємо народжувати в нашому (Івано-Франківсьокому). Проблем з наданням послуг немає, але я стою на обліку в приватній клінці”, – каже Вікторія.

Інна на 21 тижні вагітності, вірить, що все буде добре і планує народжувати в пологовому.

“У мене ще ранній термін, планові УЗД пройшла до карантину, лікар цікавиться моїм станом онлайн. Народжувати планую у міському”.

Леся на п’ятому місяці вагітності, жінка сподівається, що до того часу, коли дитина з’явиться на світ, ситуація з карантином та пандемією зміниться.

“По плану я повинна народити в міському пологовому будинку в серпні цього року, сподіваюсь до того часу ситуація з епідемією зміниться. Я розумію, що там зараз небезпечно для породіль, але якщо би мені зараз прийшлося народжувати, я би не мала вибору, адже домашні пологи я не схвалюю. Щодо інших питань, то я стикнулась з проблемою плановогоУЗД, мене записали з жіночої консультації ще до карантину в пологовий на УЗД. Я повинна була прийти 24.03 на 17.00. Я пішла туди, на вході потрібно одягнути маску і бахіли і можна пройти на планове обстеження по запису. Але кабінет був закритий. Лікар не приймає, виявляється. Наступного дня я пішла зранку, та ж історія. Потім я подзвонила в приватну клініку і мене погодились прийняти. На вході в клініку дівчина перевірила мою температуру, попшикала мені антисептиком на руки. Я одягнула маску і потрапила таки на УЗД. А з візитами до лікаря, який веде вагітність, там взагалі записатись неможливо. Напевно лиш в телефонному режимі я могла би при потребі проконсультуватись зі своїм лікарем. Ще коли тільки почався карантин, медсестра з жіночої консультації мені подзвонила, запитала про самопочуття і сказала – якщо в мене будуть ознаки застуди, щоб я їм обов’язково повідомомила. Щомісячні аналізи в жіночій консультації здати не можу, адже нема направлення від лікаря. Тому цей місяць планові аналізи здаю приватно”, – каже Леся.

Діана повинна народити 20 квітня, жінка боїться заразитись коронавірусом від медиків пологового, але в стресі готується до пологів.

“Насправді для мене народжувати зараз це страшенний стрес і я тотально перелякана. Партнерські пологи відмінили (через карантин), а я себе тільки цим заспокоювала. Ми з чоловіком чемно сидимо вдома і навпаки, нам страшно заразитися там від них. Вже 4 медики в перенатальному хворі. Одна жінка померла саме від коронавірусу одразу після пологів і всі це знають…і говорять якусь єрунду,що вона повернулася з-за кордону, хоча вона повернулась ще восени. В середу в нас зустріч з моїм лікарем, і я буду просити, чи все-таки щось придумати з партнерськими…чи кесерити, бо я сама не витримаю в цьому пеклі 12 годин з переймами..Там же з жінками ніхто в ці 10-12 годин не сидить, їх залишають самих, поки перейми не будуть кожні 2-3 хв. Це важка тема. Саме з партнерськими…І жінки не мають “вигрібати” тепер через тих дибілів, що не дотримуються карантину..і знову і знову карантин продовжують”, – хвилюється майбутня мама.

Ще одна вагітна Галя вже на фінішній прямій, її малюк може попроситися на світ з дня на день, проте де народжувати – жінка досі не знає.

“Де планую народжувати? Не дам відповіді, бо й сама не знаю, якщо чесно. В жіночу консультацію не ходжу, зв’язок і з лікарем тільки телефоном та у вайбері щотижня чи за потреби. Планове УЗД я робила в приватній установі, вони на кілька днів зачинялися, бо спочатку карантину не було чітких роз’яснень, чи можуть вони працювати. Але на УЗД я таки потрапила після роз’яснень КМУ. Аналізів жодних за час карантину не здавала. Зараз я вже на фінішній прямій, тобто, в любий час малюк може попроситися на світ. Живу я в Івано-Франківську. Це важлива тема і говорити про неї треба, бо, по собі знаю, що і страшно, і дітись нема куди, на жаль.”