Як ветерану, звільненому з військової служби, пройти військово-лікарську комісію

Автор: Соня Грейда

09 Чер, 2024 17:30

Поділитись публікацією
Як ветерану, звільненому з військової служби, пройти військово-лікарську комісію

Щоб встановити причинний зв’язок між травмами та захистом Батьківщини, ветерану необхідно пройти військово-лікарську комісію. Обов’язковою умовою для її проходження є наявність довідки про обставини травми.

Про це Галку повідомив Український ветеранський фонд.

Довідка про обставини травми – це документ, передбачений в додатку №5 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ.  

Довідку про обставини травми видають за підписом командира військової частини на підставі наказу командира військової частини про проведення розслідування про обставини отримання травми військовослужбовцем.

Ветерану, звільненому зі служби, направлення на ВЛК може дати:

  • начальник військового лікувального закладу;

  • керівник ТЦК та СП;

  • головний лікар цивільного закладу охорони здоров’я.

Якщо ветерана звільнили з військової служби у запас або у відставку без проведення медичного огляду ВЛК або той не згодний з постановою ВЛК про ступінь придатності до військової служби на період фактичного звільнення та ставить питання про перегляд цієї постанови, то його оглядає ВЛК закладу охорони здоров’я.

У разі проведення ВЛК під час стаціонарного лікування направлення на ВЛК не видають. Лікар  ухвалює рішення про потребу у ВЛК, і за його клопотанням особу зараховують на проходження комісії. 

Отже, є два варіанти пройти ВЛК – або через ТЦК і СП, або через цивільну лікарню за умови стаціонарного лікування у ній.