Як відомий франківський митець допомагає людям полюбити себе за допомогою фототерапії (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

07 Mar, 2019 21:03

Поділитись публікацією
Як відомий франківський митець допомагає людям полюбити себе за допомогою фототерапії (ФОТО)

Кожна людина гарна, обдарована та особлива, але багато хто з нас себе недооцінює та надто критикує. Франківець Сергій Горічок впевнений, що чудово підвищує самооцінку… фототерапія. Тому він вже багато років допомагає людям за допомогою фото зрозуміти свої сильні сторони, акцентувати увагу на позитиві. Горічок розповів команді OGOGO!, що ж таке фототерапія, чому це так популярно, та яке виснаження відчуває після зйомок фотограф.

Сергію 33 роки, вже 9 років чоловік пізнає себе та оточуючих через любов до фотографії. Горічок сфокусований на портретному жанрі, також він є організатором щорічної спільної фотовиставки «Сучасний портрет», яка цієї осені відбулася вп’яте, є членом Національної спілки фотохудожників України, та проводить курси по фотопозуванню і займається фототерапією. Захоплюється Сергій позитивною психотерапією та розвитком особистості.

 

 

“Протягом 10-ти років, з Божою допомогою, я так себе змінив, що зараз мені важко в це повірити. І саме це дає мені віру в те, що для Бога немає нічого неможливого. У мене дуже багато знайомих і щодня я розширюю коло оточення. Стаю відкритішим, вчусь більше довіряти.  Я не найкращий, але один з кращих та найвідоміших фотографів у Франківську. Впевнений, що всього можна досягнути, тільки не потрібно стояти на місці, а йти до цілей з позитивом у серці, а винагородою буде багатство. Тільки не завжди багатство це гроші, і не завжди ним є досягнення мети. Дуже часто багатством є дорога, якою йдеш до мети”, – каже фотограф.

“Фототерапія – це один із способів краще пізнати себе через фотографію. На заняттях я допомагаю людям розкрити і зрозуміти свої сильні сторони, акцентувати увагу на позитиві, що дозвляє стати розкутішим, більш впевненими в собі. Фотосесія, це взагалі свого роду інтимна процедура. Наприклад, якщо ти приходиш до незнайомого фотографа, тобі йому потрібно розкритися, а для того, щоб розкритися, потрібно зрозуміти, чи можна довіряти цій людині. Та й це складно, особливо якщо у тебе ще якісь комплекси, невпевненість у собі. Постійно розвиваюся в жанрі фототерапії, допомагаю змінити боязкість фотографуватися – на любов”, – каже фотограф.

Фототерапія  достатньо новий метод, проте він знаходить широке поширення в професійній діяльності психологів. Раніше цей термін вживався тільки для терапії світлом. Зараз використовується також й для методів, де залучені фотографії чи процес фотографування. Але тут варто внести деяку ясність, щоб зрозуміти, в чому ж саме терапія. Професійна терапія може проявлятися в двох основних процедурах. Перший, це коли психолог чи психотерапевт і клієнт працюють з уже існуючими фотографіями: індивідуальними, сімейними чи зробленими на роботі. Розглядаючи їх на терапевтичній сесії, можна аналізувати дуже багато речей. Наприклад, розбираючи стосунки в парі можна подивитися динаміку їх взаємин в часі. Чи, наприклад, ієрархію в колективі. За індивідуальними фото можна працювати зі страхами, комплексами, і прихованими чи неусвідомленими бажаннями.

“У своїй практиці маю вже достатньо вдалих прикладів позитивного ефекту фототерапії, але це не лише праця фотографа. Перш за все, це особисте бажання змінюватися, велика робота над собою та самодисципліна для досягнення результату”, – розповідає Сергій Горічок.

Читайте більше на OGOGO!