Як вибрати безпровідні навушники

08 Лют, 2024 20:33

Поділитись публікацією
Як вибрати безпровідні навушники

Не так давно безпровідний навушник був хіба що фантастичним гаджетом у шпигунських фільмах, а сьогодні це мало не найпоширеніший девайс на планеті поруч зі смартфонами. В цьому є сенс, адже ці два пристрої ідеально доповнюють один одного. Популярність бездротових навушників призвела до шаленої кількості пропозицій від десятків виробників, і вибрати серед цього розмаїття конкретну пару може бути непросто. В цьому матеріалі ми розглянемо ключові параметри та характеристики, на які варто звернути увагу перед купівлею.

Основні характеристики безпровідних навушників

Усі бездротові навушники відрізняються типом конструкції, призначенням та додатковим функціоналом. Для початку розберімося з конструкцією. Це можуть бути:

  • Повнорозмірні моделі з габаритними чашами та амбушурами, які повністю огортають вухо. Забезпечують найкращу звукоізоляцію та автономність, але, через свої габарити, не найкращим чином підходять для використання на вулиці.

  • Накладні. Відрізняються від повнорозмірних меншими розмірами, а їхні чаші просто прилягають до вуха. Не дуже популярний формат навіть серед виробників, оскільки такий тип через конструктивні особливості має меншу автономність, і при цьому не сильно виграє в плані функціоналу та компактності.

  • Вакуумні навушники та вкладиші. Сюди ж можна віднести і популярні TWS-навушники, тобто два окремі навушники і невеликий кейс для їх зберігання та заряджання. Оптимальний вибір для щоденного використання завдяки своїм компактності та легкості.

Вибір типу конструкції залежить від того, де і в яких умовах ви плануєте використовувати навушники. Вакуумні моделі та вкладиші дуже зручні та функціональні, їх можна просто покласти в кишеню або носити у вухах не знімаючи весь день. Вони краще підходять для активного способу життя чи занять спортом. Але при цьому мають нижчу автономність та гіршу пасивну звукоізоляцію. Повнорозмірні безпровідні навушники є чудовим вибором для роботи в офісі, тривалих поїздок в транспорті чи просто для тих, хто хоче максимально відсторонитися від гамору сучасного світу. 

До речі, тоді як більшість виробників акцентують увагу на технологіях шумозаглушення, не варто забувати і про протилежну функцію – режим прозорості, коли мікрофони вловлюють звуки довкілля, та відтворюють їх в динаміках. Це дозволяє вам спілкуватися з людьми не знімаючи навушників, крім того, ви чуєте все, що відбувається навколо, а це важливо з точки зору банальної безпеки на вулиці. 

Коротко про додаткові функції

Оскільки безпровідні навушники зазвичай використовують в парі з телефоном, важливо, щоб вони мали якісні вбудовані мікрофони для телефонних розмов. Також бажано, щоб мікрофони вміли ізолювати голос власника відсікаючи сторонні шуми, особливо вітер. Зверніть увагу на автономність. Якщо повнорозмірні навушники можуть прожити на одному заряді 40-50 годин і більше, то для TWS-моделей ця цифра складає 5-8 годин, хоча вони мають додатковий козир – комплектний кейс, який може їх підзарядити 2-3 рази. Не останню роль відіграють і вбудовані органи керування: фізичні кнопки або сенсорні панелі. Вони дозволяють керувати відтворенням чи відповідати на дзвінок простим доторком до навушника без потреби витягати телефон з кишені. І пам’ятайте, що сприйняття звуку та анатомічні особливості вуха кожної людини різні. Тому ми завжди радимо самостійно прийти в магазин, та протестувати навушники перед тим, як купувати. Оцініть зручність посадки, послухайте улюблені треки, перевірте роботу системи ANC та якість вбудованих мікрофонів, порівняйте з конкурентами і лише після цього приймайте остаточне рішення. Довіряйте своїм вухам.

ПРОМО