Як вибрати босоніжки: як вибирати зручне взуття на літо

25 Чер, 2024 08:18

Поділитись публікацією
Як вибрати босоніжки: як вибирати зручне взуття на літо

Босоніжки вже не один десяток років вважаються найбільш зручним і доречним взуттям на літо. Навіть в спекотну погоду в них комфортно, оскільки такі моделі досить відкриті, не перешкоджають циркуляції повітря. Також саме босоніжки можуть стати стильним акцентом образу, привернути увагу. Також вони можуть перетворитися і на знаряддя тортур, якщо неправильно підібрані. І от щоб такого не трапилося, треба розібратися на що зважати при покупці босоніжок. До речі, а ви знали, що саме ця модель взуття – одна з найбільш старих в світі? Ні? Ну то розповімо.

Хто придумав босоніжки

Насправді немає точних відомостей про людину, яка вигадала таку модель взуття. Проте достеменно відомо, що перші босоніжки з’явилися ще в Давньому Єгипті. Звісно, вони не були настільки зручними та привабливими, як сучасні моделі взуття.

Тоді виготовлялися босоніжки з папірусу. У багатих жінок таке взуття було декороване дорогоцінним камінням та золотом. Загалом, босоніжки з папірусу не лише були доступними кожному, а й гарно виконували основні задачі, заради яких і були придумані:

  • захищали ступні від гострого каміння і гарячого піску;
  • знижували вірогідність травмуватися;
  • дозволяли швидше переміщатися по будь-якій місцевості.

Доклали руку до дизайну взуття також ассирійці. Вони не лише використовували папірус для виготовлення. Але доповнили босоніжки задником, щоб захистити зону п’яти.

Давні перси та індуси теж мали взуття, яке вважається прототипом сучасних босоніжок. Вони виготовляли його з деревини. А от іспанці робили собі босоніжки з тоненьких мотузок.

З того часу босоніжки пережили багато трансформацій, найбільш сучасний вигляд їм придали на початку 20-го століття. Саме тоді дизайнери нарешті приділили увагу цьому типу взуття та почали радувати жінок оригінальним дизайном. Так, в 60-ті роки світ моди переживав справжній бум на «невидимі» босоніжки з нейлону, причому підбори в них були з дерева і мали клиновидну форму. Придумав цю модель Сальваторе Феррагамо.

Сучасні дизайнери не поступаються фантазією. Сьогодні можна купити босоніжки в різноманітному дизайні, тим більше, що фешн-тендеції на літо-2024 досить демократичні і допускаються експерименти з оформленням взуття.

Різновиди та особливості босоніжок

Перш за все треба розглянути різновиди взуття. Класифікують босоніжки за кількома параметрами:

  1. Тип підошви.
  2. Матеріал.
  3. Дизайн.

В продажу знайти моделі можна з підошвою різних типів. Є босоніжки на підборах, платформі та танкетці. Причому висота може бути різною, в залежності від стилю та дизайну. Якщо говорити про актуальні тенденції, то влітку-2024 краще спробувати босоніжки на платформі та широких підборах. Особливо стильно виглядає взуття з підборами незвичайної форми: геометричні, вигнуті тощо. А от танкетка поки втратила актуальність, тому поки ці моделі варто відкласти до наступних сезонів.

Вище вже згадувалося, що виготовляли босоніжки з різноманітної сировини. Сьогодні теж використовуються, хоч і не папірус та деревина, але теж різні за текстурою та властивостями матеріали:

  • шкіра;
  • шкірозамінник;
  • текстиль;
  • силікон.

Найбільш практичним варіантом на літо є шкіра та текстиль. Це м’які, досить еластичні матеріали, в яких нога дихає. До того ж такі моделі зазвичай менше натирають.

Що стосується дизайну, то тут теж багато варіантів. В моді як класичні босоніжки з закритою п’ятою та носком, так і спортивні, і моделі в стилі кежуал. Таке різноманіття суттєво розширює можливості вибору взуття для образів в різних стилях та відповідно до індивідуальних уподобань, смаку. До речі, кольорова гама теж цьогоріч різноманітна. Можна вибрати босоніжки і в класичних відтінках – чорні чи білі, а можна і в яскравих, які теж наразі в тренді: помаранчевий, фуксія, електрик, зелений, жовтий тощо.

Реклама