Перше правило ідеального лука – одяг має гарно сидіти по фігурі. Це означає, що надважливо правильно визначити розмір сукні і щоб він точнісінько відповідав вашому. Існує хибна думка, що якщо підібрати трішечки меншу за власні об’єми річ, це додає підтягнутості, стрункості та сексапільності. Дзуськи. Це дає складки, неакуратність і відчуття дискомфорту. Набагато краще, коли жіночі плаття, та й будь-який інший одяг, чітко збігається з параметрами тіла.
Базова розмірна сітка суконь
Розміри суконь зазвичай ідуть у кількох варіантах – все залежить від країни-виробника. Проте будь-яка розмірна сітка для жінок в основі має базові заміри:
- грудей
- талії
- стегон
В деяких випадках враховується зріст (наприклад, якщо це літні жіночі костюми штани чи спідниці, щоб річ не була закоротка/довга), в інших береться до уваги не обхват, а напівобхват.
Заміри краще робити у спідній білизні, при цьому відчувати себе вільно – не втягувати живіт чи надмірно не випинати бюст. Для цього знадобиться сантиметрова стрічка, у разі її відсутності – шнурок, пасок чи нитка та лінійка, щоб виміряти показники. Стрічка проходить по найбільш випуклих точках грудей та сідниць. Коли маєте усі цифрі, можете спиратися на них, визначаючись із необхідною річчю.
Українські розміри жіночого одягу йдуть від 38 до 56 і більше, тоді як європейці послуговуються сіткою від 32 до 50-го відповідно. Англійці (подекуди американці) рахують від 0 до 18 й далі. А міжнародне маркування послуговується латинськими літерами – XS, S, M, L, XL, XXl, 3XL тощо.
Є правило переведення нашої сітки у європейську – треба відняти 6. Тобто якщо у вас 42-й, у них це 36-й. Щоб отримати американо-англійське маркування, слід відмінусувати 38. Отож, виходить 42-38=4.
Щоб не заморочуватися математикою, простіше скористатися готовими відповідностями.
Наприклад, таблиця розмірів плаття:
А також таблиця відповідності розмірів жіночого плаття щодо міжнародних:
Ці показники не є канонічними, тому, якщо не маєте можливості приміряти річ безпосередньо у магазині або замовляєте її онлайн, орієнтуйтеся на заміри конкретно для неї. Так, наприклад, робить інтернет-магазин Issaplus – кожна позиція має детальний опис. Також залишайте за собою право повернути одяг, якщо за результатом примірки він сів не так, як би вам хотілося.
Тонкощі вибору розміру
Окрім стандартних обмірів є ще деякі нюанси, які варто враховувати при підборі сукні, особливо, коли фігура не є стандартною. Тобто обхват бюста, наприклад, є меншим за вказаний відповідно до стегон, або навпаки (тоді орієнтуйтесь на більшу цифру).
Розмір одягу по росту і вазі
Щоб довго не розписувати, для зручності можна теж скористатися відповідною таблицею.Варто зазначити, що це узагальнені і усереднені дані. Краще орієнтуватися на те, що заявляє конкретний бренд для своєї продукції.
Розмір одягу відповідно до типу фігури
За трьома основними вимірами – ОГ, ОТ, ОС – жіночу тілобудову поділяють на п’ять типів:
“Пісочний годинник” – найбільш пропорційний варіант. Гармонія не порушується навіть при наборі ваги. Краще звернути увагу на моделі, що є приталеними та роблять акцент на талії, глибоке декольте, запах.
“Груша” – відмінністю від попереднього типу є менший верх на фоні широких стегон. Варто уникати усього, що робить акцент на ногах – великі кишені, спідниці-трапеції, плісе, легінси, низьку посадку. Ваші фаворити – рукава буфи, вузькі спідниці, прямі фасони, волани та оборки у верхній частині.
“Перевернутий трикутник” – виходимо від зворотного. Тобто плечі ширші на низ. Отже, акцент – на пояс і все, що нижче. Ярусність, приталеність, складки, кишені, баска підходять як нікому.
“Яблуко” – сила цих жінок у гарному декольте і струнких ногах. Підійдуть А-подібний силует та фасони у формі трапеції. Також V-образний виріз, подовжена поперечна лінія.
“Прямокутник” – візуально не вистачає об’ємності у плечах та стегнах, вона досягається яскравими принтами, малюнками, декоруванням – запахом, широкими рукавами, воланами, баскою. Важливо виділити талію за рахунок крою чи широких поясів.
Не так важливо, який ви маєте розмір, куди краще обрати гармонійний фасон. І не купуйте речі з прицілом “трошки схудну” і буду носити – вони здебільшого так і залишаються неношеними. Краще беріть те, що одягнете уже зараз.
За матеріалами: https://issaplus.com/ua/
Партнерська публікація