Як юні військові авіатори небо Карпат підкорювали: ексклюзив “Галки” (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

27 Жов, 2016 22:00

Поділитись публікацією
Як юні військові авіатори небо Карпат підкорювали: ексклюзив “Галки” (ФОТО, ВІДЕО)

На базі військового аеродрому 114 бригади тактичної авіації в Івано-Франківську стартував масштабний льотний збір.

Читайте також: В ДФС пояснили, чому митниця затримує деякі посилки з товарами

ЛІТАЧКИ-воєнна база-5511

Тут під наглядом досвідчених інструкторів у небо піднімаються кращі випускники Харківського університету Повітряних Сил 2016 року. Та тепер вони вже – пілоти авіаційних частин по цілій Україні.

“Як правило, це оцінка, добре, бо в кого під час навчання була оцінка низька – ті до польотів не допускалися. Адже пілоти мають виконувати свої завдання на відмінно. Вся надія на них, як на майбутнє української авіації”, – розповів про нинішні навчання та їх учасників заступник командира 114 бригади тактичної авіації з льотної підготовки, підполковник Геннадій Василенко.

ЛІТАЧКИ-воєнна база-5834

Тож на летовищі у ці дні – вражаючий рух: легендарні, оновлені та модернізовані Міги-29 один за одним вирулюють, піднімаються і сідають чи не кожну хвилину.

Навіть бувалі авіатори не пригадують, коли ввостаннє в Івано-Франківську були настільки інтенсивні навчання.  “Галці” вдалося ексклюзивно стати свідками цих тренувань.

Івано-Франківськ для зборів вибрали не випадково, каже Василенко. Тут добра навчальна база, підготовлені якісні інструктори, і загалом є все необхідне для підготовки першокласних пілотів.

Один з “винуватців” льотного збору – старший лейтенант з 204 Севастопольської бригади, яка тимчасово базується у Миколаєві – Вадим.

“Літаємо й самі, і в складі екіпажу. Гадаю, під час навчання ми отримали хорошу “базу”, адже наш наліт перевищував наліт попереднього випуску в два рази, отримали багато навичок. Ми перші, хто освоїли бойовий літак, ще навчаючись в університеті, – каже молодий авіатор, і додає – у вас місто, аеродром, все на вищому рівні”.

ЛІТАЧКИ-воєнна база-5805

Підтверджує слова про добру підготовку випускників командир ескадрильї 204 Севастопольської бригади, підполковник Артем Шкільнюк – “практична підготовка у хлопців дуже добра. Ніяких проблем немає, пілоти все вміють і навчені”. Якщо будуть й так же працювати та віддаватися справі – стануть першокласними асами.

ЛІТАЧКИ-воєнна база-5841

До слова, Шкільнюк поділився враженнями і від карпатського неба.

“Дуже красиво тут літати. Гори виглядають з-за хмар, специфічні польоти, цікаві. Дуже багато лісів у вас, це вносить шарм. Бо на Миколаївщині навколо поля, нема за що “причепитися”, а зараз ще й так красиво, як на осінь, незабутня картина, словами не передаш”.

Навчання триватимуть до восьмого листопада.

ФОТО: Юрій ВАЛЬКО