Як за понад сто років змінювалось військове містечко у Коломиї (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

13 Кві, 2019 13:16

Як за понад сто років змінювалось військове містечко у Коломиї (ФОТО)

Більше ста років існує військове містечко в місті Коломия на вулиці Амадея-Вольфганга Моцарта.

За цей час в ньому квартирувались військовослужбовці Австро-Угорщини, Української Галицької Армії, радянської армії та, авжеж, Збройних сил України сучасної, зокрема 10-ї Гірсько-штурмової Бригади.

Будівництво казарм на вул. Моцарта почалося у 1905 році. Дві казарми на два і три поверхи, а також триповерховий штаб використовували для розташування 36-го крайового полку оборони Австро-Угорської армії. Через білі фасади будівель їх називали в народі “білі касарні” на німецький манер, інформує “Галка” з посиланням на 10-ту Гірсько-штурмову Бригаду.

Після проголошення Західно-Української Народної Республіки у листопаді 1918 року, 36-й полк перейменували на 36-й полк піхоти ім. Гетьмана Івана Мазепи Української Галицької Армії (УГА), стрільців полку стали називати “мазепинцями” чи “коломийцями”. Полк увійшов до складу 10 Бригади УГА, тож ще сто років тому Коломия стала під знаком “Десятки”. Коломийці полку вели кровопролитні бої на Львівщині за волю України.

Після випадку ЗУНР з 1921 р. по 1939 р. у “білих кісарнях” перебували жовніри 49-го піхотного полку Війська Польського.

З початком Другої Світової війни у 1939 і до 1991 року у військовому містечку Коломиї селились радянські танкісти 104-го гвардійського танкового полку і 210-го танкового батальйону. На території містечка було 20 будівель, а загальна територія складала більше 20 га.

Із проголошенням незалежності України у 1991 році командування Збройних Сил України перемістило до Коломиї батальйон радіо-електронної боротьби та батальйон зв’зку, а на початку 2000-х розмістили ще й командування авіаційного полку.

Проте згодом військові структури та підрозділи на вулиці Моцарта ліквідували, а територію передали до квартино-експлуатаційного управління.

І тільки після Революції Гідності, в жовтні 2015 року згідно директиви військове містечко почало оживати – тут заквартирувала 10 гірсько-штурмова Бригада Сухопутних військ Збройних сил України.

Відбудова йде повним ходом, робота кипить. Починаючи із захаращених старих будівель, наметів, 10-а Бригада відбудувала у містечку казарми, штаб, столову, підсобні приміщення. Навіть капличка є. А цього року воїни 10-ї Гірсько-штурмової Бригади повернуться в Коломию вже у нові гуртожитки поліпшеного типу замість казарм.

Розбудова часто обговорюється серед військових “Десятки”. Такі зміни надають впевненості у подальшому покращенні умов служби та гріють душу бійцям, що чекають на скоре повернення до Коломиї із зони проведення ООС.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry