Як заряджати тяговий акумулятор?

13 Кві, 2024 11:26

Поділитись публікацією
Як заряджати тяговий акумулятор?

Всі акумулятори можна розділити на кілька різновидів. Одні з них можуть забезпечувати живлення бортової електроніки машин, а інші – використовуватися як джерела резервного живлення. Проте, одну з найбільших груп акумуляторних батарей складають саме тягові моделі, які використовуються в якості джерела живлення до електродвигунів різноманітних машин, наприклад: електронавантажувачів, електроштабелерів, гольф-карів, різноманітних самохідних платформ, а також окремих видів пристроїв резервного електроживлення. Головна їх особливість в тому, що вони витримують велику кількість циклів заряд розряд та розраховані на досить великий робочій струм, а це близько 20% від їх ємності. Згодом ємність тягових акумуляторів знижується, та недосвідчені користувачі починають шукати де купити новий тяговий акумулятор https://akb-plus.com/ua/akb/tyagovye-akkumulyatory. Але інколи потрібні інші рішення. Для підтримання тягових акумуляторів в робочому стані потрібно дотримуватися кількох основних правил. Про них розповімо в статті.

Чим краще заряджати тяговий акумулятор?

Першим кроком є пошук відповідної зарядки. Всім, хто використовуєте тягові акумулятори, необхідно чітко дотримуватися рекомендацій від виробника. Як правило виробник батарей пропонує придбати в комплекті відповідний зарядний пристрій, або вказує точні характеристики потрібного зарядного пристрою, тоді залишається лише його підібрати та купити. Щоб визначити, який саме зарядний пристрій вам потрібен, необхідно знайти вимоги не менше двох показників:

 • максимальне значення зарядного струму;
 • максимальне значення напруги заряду.

У разі вибору правильного зарядного пристрою в процесі експлуатації зазвичай не виникає проблем. Бажано щоб зарядний пристрій мав режим вирівнюючого заряду, це значно продовжить строк служби вашого акумулятора.

Яким струмом заряджати тяговий АКБ?

Зазвичай завжди найкраще дотримуватися рекомендацій виробника батареї, якщо ви не маєте цієї інформації, тоді треба дотримуватись наступних правил:

 • 1-крок: заряду встановлюєм струм заряду на рівні 15% від ємності батареї, та заряджаємо таким струмом до досягнення напруги 2,4В на кожен 2-ох вольтовий елемент батареї, наприклад: для батареї 12 В, а це 6 елементів, напруга повинна досягнути 14,4В (6х2,4В=14,4В); для 48В батареї – 57,6В; …). Далі переходимо до наступного кроку:
 • 2-крок: заряд струмом 5% відсотків від ємності до досягнення незмінної напруги протягом 2-3 годин (зазвичай це 2,65-2,75 В на кожен елемент батареї).

Під час заряду треба слідкувати за температурою батареї. Температура батареї не повинна перевищувати 550С, у разі сильного підвищення температури відбувається активне випаровування рідини (електроліту), тому треба знизити зарядний струм до досягнення оптимальної температури тягової батареї -35-450С.

Не менше ніж раз на місяц потрібно проводити вирівнюючий заряд. Вирівнюючий заряд акумуляторної батареї проводиться током Із=0,05 • С5 (А), до досягнення ознак зарядженого стану (постійна напруга на протязі 2-3 годин). Заряд переривається на час, після чого заряд повторюють протягом 1-ї години, після чого знову робиться перерва на 1-у годину. Так повторюють декілька разів до появи невідкладного газоутворення після подачі зарядного струму та напруги 2,65…2,70 В на елемент.

Вирівнюючий заряд акумуляторної батареї це обов’язкова частина догляду за батареєю, він компенсує всі допущені недозаряди батареї та компенсує саморозряд під час зберігання та простоїв в роботі. Вирівнюючий заряд акумуляторної батареї проводиться:

 • невідкладно після нормального заряду глибоко розрядженої батареї;
 • один раз на тиждень при неповних зарядах чи при роботі з невеликим розрядом батареї;.
 • один раз на місяць незалежно як працювала батарея, чи вона була на зберіганні.

Скільки часу заряджати?

В кожному випадку період визначається індивідуально. Все залежить від декількох факторів. Головним з них є ємність, яку потрібно відновити. Якщо тягова акумуляторна батарея майже розряджена, тоді знадобиться достатньо багато часу. Проте, важливим є також показник сили струму зарядки. Якщо розглядати загальні показники, то для відновлення заряду АКБ необхідно приблизно зазвичай 10-12 годин.

Заходи безпеки

Перш, ніж заряджати тяговий акумулятор, обов’язково ознайомтеся з декількома правилами безпеки, вони допоможуть уникнути ризиків вибуху (займання вогню) та псування АКБ. Під час заряджання через батарею проходить досі великий струм та випаровуються водень та кисень, при цьому може утворитися “гримуча суміш” а це дуже вибухонебезпечно.

Тому дотримуємось наступного:

 • Виділіть для процедури окрему зону. В ній треба відкрити вікна або увімкнути вентиляцію. Якщо таких умов немає в технічному приміщенні, тоді робіть це на вулиці. Винесіть з робочої зони легкозаймисті матеріали і те, що може спровокувати загоряння. В цьому випадку ризики високі, оскільки працює електричне обладнання.
 • Виключіть будь-які дії, пов’язані з іскроутворенням, наприклад шліфування чи зварювалні роботи поблизу робочої зони. Це також може призвести до вибуху, загоряння та швидкого поширення вогню.
 • Не куріть поблизу акумулятора та зарядного пристрою. Адже, ці дії будуть мати аналогічні наслідки.
 • Не розміщуйте металеві предмети на АКБ під час заряджання. Це може спровокувати короткі замикання.
 • Постійно перевіряйте кабелі перед підключенням тягового акумулятора до зарядного пристрою. Якщо якийсь з них пошкоджений, тоді негайно відремонтуйте або замінить його.

“Джерело: akb-plus.com”

Реклама