Як правильно й незвично зібрати неокуб? Базові методи та техніки роботи з неокубом. Історія створення та секрет його популярності, й величезний потенціал для творчості.
Неокуб, або квадратний багатогранник — це популярна антистрес іграшка, яка складається з 216 кулястих неодимових магнітів (сплав неодиму, заліза і бору). Дана назва вона отримала через те, що традиційно неокуб і його межі з’єднані у вигляді тривимірного прямокутника, що має форму квадрата.
Неокуб — об’ємний конструктор
Куб досить простий у виконанні, але дає великий простір для творчості. Головоломка дозволяє зібрати величезну кількість різних фігур у всіх можливих площинах і неповторних формах, прикладаючи при цьому мінімум зусиль.
Неокуби мають різноманітні кольори. Найбільш поширеними є сталевий, сріблястий і золотий. Як показує практика, найбільш стійким є традиційний, сріблястий колір, бо через вплив зовнішнього середовища фарба починає стиратися, як наслідок, куб стає бляклим і не красивим.
Історія створення конструктора
У 1983 році знаменита компанія-виробник автомобілів General Motors створює магнітний сплав неодим-залізо-бор. У слід за цим починається випуск неодимових магнітів в масове виробництво.
На початку 2000-х Економіст Кріс Ред створює неокуб. Він реалізовує пробну партію магнітів з Китаю і починає активно просувати своє дітище на різних інформаційних майданчиках.
Вже на початку 2008 року приходить перша хвиля популярності іграшки. Інтерес до неокуба почали проявляти як любителі головоломок, так і навчальні організації. У 2019 до неокуба знову з’явився інтерес, і він почав з’являтися на каналі YouTube.
Величезний потенціал для творчості
Неокуб дає величезний простір уяві. З нього можна зібрати все що завгодно, головне мати під рукою лінійку або пластикову карту для роз’єднання елементів. Однак головним умінням для будь-якого збирача неокуба вважається збірка його в початковий стан.
Даний конструктор любить скрупульозність і терпіння. Найчастіше, у недосвідченого збирача може не вистачити одного з цих якостей, що призведе до невдачі. Так що, для створення неповторних об’ємних фігур потрібно мати силу волі та бажання працювати над собою.
Коротка хронологія збірки виглядає так:
1. Необхідно зібрати всі елементи в одну лінію.
2. Поділяємо лінію на 3 рівні частини, після чого з’єднуємо між собою у квадрат 3х3.
3. Ділимо даний прямокутник навпіл і робимо його висотою 6 кульок.
4. Наступний крок – відміряє 6 кульок в довжину і загинаємо їх.
5. Продовжуємо загинати з усіх боків і отримуємо куб 6х6х6.
Створення фігур з неокуба
Піраміда
Досить нескладна постать для новачка. Для її створення потрібно лише акуратно зібрати квадрати 6х6,5х5,4х4,3х4,2х2, щоб найбільший квадрат сформував основу піраміди, а найменший — вершину.
Зірка
Для даної структури необхідно розділити неокуб на ланцюжки по 9 куль, кінці ланцюжка з’єднати та сформувати трикутник. Всього необхідно скласти 20 трикутників, 5 трикутників збираємо на подобу півсфери. Після цього збираємо другу півсферу і формуємо центр. Залишається попарно зібрати 10 трикутників, і промінь для зірки. З’єднуємо промені та центр – Зірка готова!
Винищувач Star Wars
Для створення імперського винищувача нам необхідно зібрати 12 кілець по 5 кульок і сформувати з них кулю. Після цього збираємо ще 4 кільця по 5 кульок і накладаємо один на одного. У вас повинно вийти дві пари по 2 кільця. Приєднуємо їх до основи та робимо кільце з 6 кульок, тричі обмотуючи його. Повторюємо ті ж дії з рештою кільцем. Приєднуємо їх до основи. Готово!
Секрет популярності неокуба
Неокуб — це сучасна іграшка, унікальна головоломка, що надає безмежні можливості для уяви. З неї можна зібрати все що завгодно, від імперських винищувачів до цілих середньовічних замків. Це воістину варіативний конструктор, який можна придбати в інтернет-магазині «Льова» за адресою: Київ, вул. Васильківська 53-А. Зателефонувавши за номером – + 38- (095) -229-78-47, ви дізнаєтеся про наявність товару і пропонованому асортиментові та цінами.
Завдяки своїм розміру неокуб можна взяти куди завгодно: на навчання, роботу, почати його збирати в громадському транспорті або на пікніку. Якщо у вас є дорослі діти, то це відмінний спосіб їх розважити та привчити до терпіння, зосередженості та концентрації.
На окрему увагу заслуговує його антистресову дію. Для цього навіть не потрібно напружуватися і щось конструювати, досить просто розібрати його і зібрати, покриття або погладити в руках. Однак, при першому знайомстві з даними конструктором він може мимоволі стати джерелом роздратування і збудження, через маленьких деталей і складності збірки на перших етапах.
Попри всю простоту, варто акцентувати увагу на тому, що, в першу чергу, це доросла іграшка. Рекомендований вік від 14 років. Попадання в організм дитини магніту може привести до згубних наслідків. Також, через наявність магнітного поля, іграшку не варто зберігати поруч з побутовою технікою.
*на правах реклами