Вода, світло, опалення, газ – усе це «з’їдає» чи не третину сімейного бюджету. Існує кілька простих способів, за допомогою яких можна зменшити розхід комунальних послуг.
Багатотарифний лічильник електроенергії
В багатьох будинках встановлено лічильники електричної енергії, які рахують розхід світла за єдиним тарифом. Проте існують дво- та трьохтарифні лічильники, які рахують розхід електроенергії за кількома тарифами:
-
найдорожчий час – зранку з 7:00 до 10:00 та ввечері з 17:00 до 21:00;
-
бюджетні години – вдень з 10:00 до 17:00;
-
дешевий тариф – вночі з 23:00.
Завдяки такому лічильнику ви зможете перевести основне навантаження на електромережу на нічні години.
Лічильник води
Встановіть лічильник на холодну та гарячу воду і вже у наступному місяці помітите економію. Комунальні служби закладають до тарифу занадто великий розхід води. Без лічильника ви переплачуєте досить відчутну суму за воду, яку не витрачаєте. Таким чином, ви оплачуєте повітря! Встановлений лічильник води чи не вдвоє зменшить рахунок за цю комунальну послугу.
Відмова від непотрібних послуг
До необхідних комунальних послуг належить утримання будинку, вода, електроенергія, каналізація, вивіз сміття. До цього переліку ще можна додати газ, якщо ви проживаєте в газифікованому будинку. Отримавши рахунок за комунальні послуги, уважно ознайомтеся з переліком. Можливо, ви оплачуєте послуги, які не використовуєте Так, давно можна відмовитися від стаціонарного телефону. Крім того, зовсім не потрібне дротове радіо. Воно може бути в старих будинках.
Утеплення – запорука економії опалення
На зиму потрібно утеплити вікна та двері. Через їхні щілини виходить значна кількість тепла, за яке ви сплачуєте, між іншим. Існують й інші можливості запобігання втрати тепла, наприклад, розміщення фольгованих відбивачів за батареями. Такі ж самі вироби можна наклеїти на вікна та лоджію, якщо не заборонено змінювати фасад будівлі.
Енергоощадні лампи
Такі джерела світла стоять дорожче звичайних ламп. Але у майбутньому вони допоможуть заощадити до половини суми, яку ви сплачуєте за електроенергію.
Енергоощадні електричні прилади
Холодильники, кондиціонери, котли опалення – це прилади, які працюють постійно. Додайте до них мікрохвильову піч, електроплиту, фен та інші пристрої, які ви часто використовуєте. Усі вони витрачають чимало електроенергії. Тому при виборі нового приладу зверніть увагу на рівень розходу електроенергії. Він помічається латинською літерою. Краще обирати техніку А+. Вона економно витрачає електроенергію.
Від деяких приладів можна відмовитися, наприклад, від електрочайника. Нагрів води на газу обійдеться дешевше.
Виходячи з дому, обов’язково вимкніть з розетки всі електроприлади крім холодильника. Увімкнені пристрої – це пасивні споживачі електроенергії.