Невролог — лікар, який займається профілактикою та лікуванням захворювань нервової системи (як центральної, так і периферичної). Огляди в цього фахівця обов’язкові для малюків у перші місяці й роки життя. Проте старші діти, а тим паче підлітки, часто залишаються недообстеженими. В результаті небезпечне неврологічне захворювання може прогресувати роками, заважаючи нормальному життю людини.
Сьогодні ми поговоримо про симптоми, при появі яких варто звернутися по консультацію до спеціаліста. Наприклад, дитячий невролог в Veselka.Clinic може оглянути дитину, призначити додаткові обстеження і швидко встановити точний діагноз. Пам’ятайте, що будь-які проблеми зі здоров’ям простіше піддаються коригуванню, якщо виявлені на ранній стадії.
На які неврологічні симптоми звернути увагу батькам підлітка?
-
Апатія та надмірна замкнутість або, навпаки, гіперактивність.
-
Надмірна примхливість, дратівливість, немотивовані напади агресії.
-
Частий головний біль, періодична втрата свідомості, запаморочення.
-
Погана пам’ять, проблеми з концентрацією уваги, незвично мовчазна поведінка.
-
Розлади сну, судоми.
-
Часті і довгі напади тику.
-
Тремор кінцівок, підборіддя.
-
Невиразна мова.
-
Надмірна чутливість до шуму, яскравого світла.
-
Травми голови чи спини, навіть якщо підліток стверджує, що почувається нормально.
Також серед лікарів точаться суперечки, чи є неврологічними проблемами заїкання, енурез та депресія. Чимало фахівців схиляються до думки, що коріння цих розладів частіше пов’язані з психологічними чинниками. Наведені ознаки не завжди свідчать про неврологічні проблеми, вони можуть вказувати на банальну перевтому, тривогу, приховані суперечки в підлітковому колективі, тощо. Проте, перестрахуватися завжди простіше, ніж намагатися впоратися із запущеним захворюванням.
Окремо варто відзначити, що регулярне обстеження у профільного фахівця мають проходити підлітки, у яких з дитинства спостерігалися неврологічні проблеми. Також навіть здоровим школярам рекомендується хоча б раз на рік відвідувати лікарів в рамках профілактичного огляду. На такому прийомі спеціаліст може запідозрити проблему, навіть якщо вона залишається непомітною для самого підлітка і його оточення. У цьому випадку додаткові обстеження зможуть пролити світло на стан здоров’я дитини, а також запобігти серйозним ускладненням стану в майбутньому.
При цьому лікарі не радять батькам чекати, коли дитина «переросте» якісь симптоми чи хворобливі відчуття. Це хибне уявлення про роботу тіла, яке може тільки зашкодити підлітку: призвести до загострення проблеми чи переходу в категорію хронічної, порушити соціалізацію, стати причиною нещасного випадку. До того ж, плануючи візити до лікаря, батьки зможуть привчити дитину піклуватися про своє здоров’я в майбутньому.
ПРОМО