Якби не Франківськ й інші регіони заходу країни – держави б не було: слова Марцінківа викликали ажіотаж у соцмережах (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

14 Жов, 2023 16:26

Поділитись публікацією
Якби не Франківськ й інші регіони заходу країни – держави б не було: слова Марцінківа викликали ажіотаж у соцмережах (ВІДЕО)

В соцмережах обговорюють цитату міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, в якій він стверджує, що “якби не Івано-Франківськ, Тернопіль, Львівщина, інші регіони заходу України – держави б не було”. Ці слова викликали резонанс і спричинили критику політика. 

Вказані слова Марцінків днями сказав під час традиційного онлайн-ефіру, який влаштував під час руху свого автомобіля, пише Галка

У відео йшлося про вживання української мови. Марцінків розповів про поширення ворогом наративу про те, що в Івано-Франківську погано ставляться до російськомовних і жителів інших регіонів. Мер наголосив, що це не є правдою, і молодь зокрема справляється з провокаціями ворога. Далі він наголосив, що гордий, що очолює україномовне місто. І там, де є українська мова, там є патріоти, які боронять країну. Тут він згадав про “Революцію Гідності та інші події..”

“Якби не Івано-Франківськ, Тернопіль, Львівщина, інші регіони заходу України – держави б не було…Я гордий з того, що франківці однозначно, єдиною мовою є українська…Там де російська мова, там ворог завжди буде вважати її своєю територією”, – сказав Марцінків.

Однак такі слова мера, зокрема акцент на певних областях, дехто вважав знеціненням патріотів з інших регіонів України. Підхопили цю цитату й російськомовні спільноти, які розцінили вираз Марцінківа доказом “вивищування”.

Ми тут і зараз існуємо не лише завдяки цим регіонам. Такі публічні заяви — це дичина та ознака незнання історії України. Одне я знаю точно: якби не Марцінків, то ми б не отримали миттєвого публічного знецінення інших захисників_иць України, – прокоментували в офіційному акаунті проєкту Рагулі.

“Спочатку “промова” була про важливість української мови. А потім мер Марцінків видав репліку, якою впринципі показав рівень свого інтелекту та поваги до захисників_иць України. Який же це сором мого міста”, – додав користувач соцмережі Х Франківець Черкаського роду.

Oksana Levit: Таке враження що мер готується до виборів , тому догоджає жителям міста як вміє , і при цьому не задумуючись розділяє Україну на кращих , та на нехай вже будуть і ці . Черговий популізм !!!
 
Боґдан Курінний: Що за мислення виключності? Щось я таке вже чув про “Дамбан всєх корміт”.
Якби не Харків, Херсон, Дніпро, Суми та інші міста та містечка сходу та півдня, то держави також би не було! Ваші популіскі висери працюють на ворога. Сумно (
 
Olha Ihnatiuk: Всім адекватним людям це і так зрозуміло. Не потрібно розігрувати цю карту. Ви справами міста займайтесь, а не перетворюйте його на село. Без промислових міст теж не було б України. Всі колишні підприємства в місті знищено. Але Вас більше турбує соя та нікому не потрібна спортивна команда.
 
Petro Filin Якби не загальні крадіжки та корупція , то ми б вже давно перемогли. Чи Вам нагадати якою мовою через які гори в якій області людям дають свободу? Чи Ви не знаєте що відбувається на кордоні? Або може підказати склади гуманітарки, що згнила ? Тоді що це за голова , який в хаті своїй нічого не бачить? І якщо про мову мова, то я не розумію що це за слово ʼгорджусьʼ.
 
Maksym Ravnushkin: При всі тій ситуації яка склалась зараз в Україні тільки мова зараз стоїть на шляху до закінчення війни? От просто подуріли. Та я впевнений зо 50% воїнів говорять російською мовою і що вони тепер погані. Перестаньте сварити народ Ураїни. Виграйте війну, запустіть економіку, створіть робочі місця, знищіть корупцію а от тоді вже беріться за мову. А популізмом займатись від того що нічого робити це недобре
 
Юрій Жованик: Ви, як посадова особа, не повинні розділяти Україну. Писати, що якісь області кращі за інші. З Ваших слів виходить, що ви молодець, а інші так ото, нічого не роблять.
Якби не прифронтові області, які взяли весь удар на себе, де кожного дня обстріли, руйнуються міста, села і гинуть люди, то в тилових регіонах не було б можливості робити дороги, класти бруківку, проводити концерти, жити безтурботним життям. Подумайте про це ….

Цитату Марцінківа також і підтримували: 

Олена Шевченко: Собаки гавкають, караван іде. Ви найкращий і все правильно говорите. Нехай наслідують ваш приклад як керівника міста, як патріота, як того, хто міцним тилом стоїть за нашим військом.

Леся Кіндрат: Все дуже правильно сказали. Але не в час війни такі речі казати. Різні настрої зараз в народі.

Юра Катрич: Мова-це ДНК нації! Ми вас підтримуємо,в Україні потрібно боротися з огидною руською мовою,яка вбиває і гвавтує наших батьків та дітей і забороняти нею спілкуватися, в строгому режимі!!!

Станіслава Станіслава: Душа народу живе в мові, традиціях,переказах.Мова це наша перемога та воля.

Любов Грабніцка: Божої ласки вам пане Руслан Марцінків і витримки , бо дуже не просто прийшлося вам, все владнати із переселиним- рускомовним населенням. Дякую!

Мария Булига: САМЕ ТАК! МОЛОДЕЦЬ ПАНЕ , РУСЛАНЕ МІЙ ІВАНО ФРАНКІВСЬК НАйКРАЩИЙ .ПІДТРИМУЮ …СЛАВА УКРАЇНІ

 

 

Читайте також: Переїхали з церкви у хату в Крихівцях: Марцінків про московський патріархат