
На засіданні громадської ради при ОДА 25 лютого виступив керівник обласного Офісу реформ Руслан Панасюк. Він розповів про процес децентралізації на Прикарпатті.
Читайте також:
- Все робилося для того, аби ми не знали, – у Марківцях відбувся схід села через скандальну передачу гектарів лісу (ФОТО, ВІДЕО)
- У Городенківській та Бурштинській громадах почали розробляти стратегії розвитку
- Ефективне врядування: три прикарпатські громади вчитимуться у данців
За словами Панасюка, область затвердила перспективний план, відповідно до якого має бути 63 територіальні громади. Кабмін затвердив 53 територіальні громади, тому ще 10 треба розділити і приєднати до інших центрів громад.
Панасюк сказав, що ,юджети ОТГ отримують три державні податки 60% ПДФО, 25% екологічного податку та 5% акцизного податку. А також 100% трьох місцевих податків – єдиний податок, податок за землю та майно. Їхнє надходження залежить від ефективності керівництва громади.
В Україні наразі утворені 159 ОТГ. В Івано-Франківській області за 2015 рік об’ єдналися три громади Печеніжинська, Старобогородчанська, Верхнянська. На черзі – вибори сільських старост у громадах.
Руслан Панасюк розповів, що завдяки надходженню нових податків у Печеніжинській громаді бюджет становитиме 48 мільйонів. До того сумарний бюджет вісьмох сільських рад, які увійшли в цю ОТГ, становив 6 мільйонів 200 тисяч гривень. Проте ці громади мусять фінансувати освіту, охорону здоров’я, на що йде значна частина бюджетних коштів.
“В один день і рік нічого не зміниться. Сусіди поляки перші здобутки відчули за п’ять-сім років після впровадження системи децентралізації”, – сказав Панасюк.
За словами Панасюка, у Держфонді регіонального розвитку передбачено 3 мільярди гривень на розвиток українських ОТГ, на Івано-Франківську область виділяють 121 мільйон. Також 1 мільярд гривень буде розділений між ОТГ на інфраструктурні моменти. Субвенцію отримає Печеніжинська громада – 9,5 мільйонів, Верхнянська – 8 мільйонів, Старогобородчанська – 4,5 млн. Кошти розподілені відповідно до площі громад.
Також він розповів, що ОТГ можуть самостійно налагоджувати співпрацю із закордонними грантодавцями. Так, Люблінське воєводство взяло шефство над Печеніжинською ОТГ, Старобогородчанська громада також є учасником міжнародного проекту.