Для здійснення лазерної обробки застосовуються компактні, недорогі та прості в управлінні лазерно-гравіювальні верстати з ЧПУ. Вони призначені для розкрою, різання та гравіювання заготовок будь-якої конфігурації (відповідних за габаритами до робочої області конкретного верстата) та отримання виробів високої якості. Більшість моделей лазерно-гравіювальних верстатів мають механізм завантаження/протяжки крізь робочу зону рулонних заготовок, що позбавляє необхідності попереднього розкрою матеріалу та спрощує технологічний процес.
На https://abplanalp.ua/ru/listoobrabatyvayushie-lazernye-stanki-chpu/ можна знайти різні види таких виробів.
Які види лазерних верстатів з ЧПУ бувають
Лазерне обладнання різниться між собою насамперед типом випромінювача. На даний момент найбільш поширені два типи лазерів: газові (СО2) та твердотільні (волоконні, дискові та YAG-лазери на кристалі алюмоітрієвого гранату). Незважаючи на те, що газові лазери виробляються і застосовуються вже відносно давно, а волоконні та дискові тільки набирають популярність, кожне лазерне джерело має свої переваги та недоліки, і робити вибір варто, виходячи з конкретних та індивідуальних цілей та завдань.
Принципова відмінність між газовими і твердотілими лазерами полягає в їхній робочій довжині хвилі, а це, у свою чергу, визначає тип матеріалу, що обробляється. Газовий СО2-лазер має довжину хвилі 10,6 мкм і призначений для обробки дерева, пластику, гуми, акрилу, шкіри, паперу та деяких інших матеріалів, але не застосовується в металообробці через те, що метал «прозорий» для такої великої довжини хвилі . Твердотільні лазери генерують випромінювання з довжиною хвилі 1,06 мкм, що ідеально підходить для цілей металообробної промисловості (таких як різання, зварювання, гравіювання, розкрій металевих труб та профілю та ін), але не застосовується в обробці інших, неметалевих матеріалів.
Якщо розглядати типи лазерних верстатів, які можна придбати на Abplanalp, потрібно сказати, що газові пристрої найчастіше купуються, тому що вони практично універсальні. Такий пристрій має хвилю довжиною 10,6 мкм, що дозволяє йому спокійно різати різні матеріали: дерев’яні та пластикові вироби, шкіру та папір. Однак вони не підходять для роботи з металевими поверхнями, тому що для такої хвилі метал дуже прозорий.
Твердотільні верстати ідеально справляються з металами, тому що довжина хвилі у них не перевищує 1,06 мкм. Волоконні верстати виробляють лазерний промінь за допомогою затравальних лазерів та скловолокна, до нього за допомогою діода і надходить енергія. YAG-лазери працюють за допомогою спеціальних кристалів. Дискові установки мають у своїй основі спеціальний дисковий кристал.
Функціонал лазерних верстатів з ЧПУ
Лазерний промінь здатний провести:
- Розплавлення. Застосовується в різанні металевих та пластикових заготовок. Для покращення процесу використовують обдування місця застосування лазера повітрям або нейтральним газом.
- Випаровування. Лазерний промінь у імпульсному режимі доводить поверхню до кипіння. Матеріал випаровується, не утворюючи стружку.
- Розкладання. Застосовується до тих матеріалів, які не мають стійкості до термічного впливу. Такий вид обробки заготівлі лазером не застосовують, якщо при розкладанні матеріал виділить у повітря шкідливі речовини.
Гравірувальний верстат з ЧПУ дозволяє проводити роботи з нанесення написів та малюнків на різні заготівлі. Достатньо вибрати необхідний формат малюнка та завантажити його у пристрій. Багато граверів працюють навіть від зовнішніх носіїв.
Реклама