Які спеції використовуються в італійській кухні

31 Сер, 2024 10:09

Поділитись публікацією
Які спеції використовуються в італійській кухні

Замовляючи піцу в Івано-Франківську на сайті https://if.donatellopizza.com.ua/, рідко замислюємось про те, які ж спеції використовуються кухарями для отримання оригінального, соковитого посмаку та аромату.

Орегано

Орегано – це невелика ароматична трава, яка є найпопулярнішою спецією в Італії. Відома тим, що має терпкість запаху, а також стійкий аромат. За запахом орегано нагадує суміш м’яти, цитрусових та чебрецю. Вважається, що страви з орегано стають глибшими та яскравішими на смак.

Відзначимо, що орегано – базовий інгредієнт для італійської піци. Завдяки ньому вона має характерний смак та аромат. Також її можна побачити у соусах, салатах, у маринадах для м’яса та риби.

Базилік

Одна з найпопулярніших спецій, які тільки можна побачити в італійській кухні. Має яскравий лимонний смак та аромат, а також містить трошечки ноток гвоздики. Саме завдяки такому яскравому й насиченому запаху спеція надає стравам нових нот, шматочки з нею несуть свіжість та легкість.

Базилік є основою соусу песто, його використовують для приготування супів, пасти, салатів тощо. Часто його можна побачити на Маргариті в якості доповнення та прикраси, а ще – у складі лимонадів та маринадів.

Розмарин

Відрізняється не лише пряним, а й злегка гіркуватим ароматом. Має легку цитрусовість смаку, яка залежить від способу зберігання спеції. Завдяки тому, що розмарин має дуже насичений та яскравий смак, його додають в обмеженій кількості до страв.

Найчастіше його можна побачити як доповнення до шматочків печеної риби (тому він гарно поєднується з печеним лососем у піці), до м’яса та пасти. Інколи з розмарином готують навіть запіканки та хліб.

Цю приправу можна поєднувати з чебрецем, базиліком, що покращить смак страв, а ще – з оливковою олією тощо.

Чебрець

Чебрець відомий тим, що має трохи терпкий, лимонний посмак, а також приємний аромат. Здавна вважається, що ця спеція гарно впливає на процес травлення, запускає шлунок після прийому їжі. Італійці вважають її універсальною, а тому додають практично до будь-яких страв – і перших, і других, й навіть піци.

Найчастіше чебрець можна побачити у пасті, супах й навіть соусах. Можна додавати його й до страв, які містять смажену птицю, свинину, а також до овочів на грилі.

Шавлія

Шавлія так само, як і чебрець, має терпкий посмак, а ще – легку цитрусовість. На запах свіжа травичка має аромат масла й дерева. Вважається, що шавлія не лише корисна для шлунку, а й має протизапальну дію, легко бореться з мікробами та іншими шкідливими збудниками захворювань.

У складі спеції чимала кількість антиоксидантів та вітамінів. Тому вона часто зустрічається в італійській кухні. Наприклад, можна помітити її у стравах, які містять шматочки телятини, гарбуза, а ще – у пасті, рисі та навіть піці.

Інколи з шавлії готують навіть чаї або узвари, які допомагають зняти стрес та мають заспокійливу дію.

Реклама