Які туристичні проєкти реалізували на Прикарпатті у 2023 – Онищук
20 Гру, 2023 11:11
20 грудня голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук підбила підсумки туристичних проєктів, які вдалося реалізувати на Прикарпатті за 2023 рік.
Про це пише Галка з посиланням на голову Івано-Франківської ОВА Світлану Онищук.
На Прикарпатті провели:
- Соціальну ініціативу «Турбота про родину Героя», у рамках якої оздоровили понад 250 дітей полеглих Героїв, провели 8 екскурсійних турів Франківщиною для понад 120 членів сімей загиблих військових.
- Проєкт «Бойківські Карпати» – створили низку віртуальних турів пам’ятками культурної й природної спадщини, архітектурні проєкти із 3D-візуалізацією туристичних «магнітів», туристичні репортажі про талановитих бойків.
- Провели навчальні заходи, етноекспедиції, за матеріалами яких створюють одяг і аксесуари на основі традиційних орнаментів Бойківщини.
- «52 вікенди на Івано-Франківщині. 3.0» – розробили перелік подорожей для організованого відпочинку туристів, їх психоемоційного перезавантаження та етнокультурної інтеграції внутрішньо переміщених людей.
- «Невідома: мандруй незвіданим Прикарпаттям. 3.0» – проєкт, що поставив собі за мету створення нових маршрутів для подорожей, коли туристи самостійно мають змогу досліджувати у мандрах історію, культуру, місцеву кухню.
- «Екскурсії в Івано-Франківську». Цього року у рамках десятого сезону провели 23 безплатні екскурсії.
- «Музей у смартфоні» – це проєкт зі створення цифрових продуктів для популяризації музеїв. Наразі віртуальні тури з аудіо- і відеогідами доступні у п’ятьох музейних установах області.
Чимало зробили й для розвитку туристичної інфраструктури та навігації завдяки залученим грантам, зокрема:
- облаштували туристичний маршрут до бункера полковника Грома – Миколи Твердохліба на горі Березовачка;
- створили два веломаршрути у Микуличині;
- облаштували туристичний притулок в урочищі Мокринець;
- створили найбільший в Україні центр реабілітації диких тварин «Центр відтворення та збереження екосистем «Касова гора»;
До того ж відтепер відвідувати музеї зможуть люди з вадами зору. У Музеї мистецтв Прикарпаття та Івано-Франківському краєзнавчому музеї доступні 15 адаптованих копій експонатів – «Невидима спадщина»; у Болехівській громаді створили інклюзивний підхід до Поляницького водоспаду.
Також цього року:
- У Косівському просторі «Центр Карпатської культури» запрацювали культурно-креативний хаб і майстерня кераміки «Горно».
- У заповіднику «Давній Галич» започаткували нові інтерактивні програми для туристів – «Зустріч з Мавкою», «Зустріч із лицарем».
- В Івано-Франківську відкрили інтерактивне підземелля Ратуші.
За підтримки Українського культурного фонду вдалось:
- створили культурно-туристичний маршрут «Шляхами Наталії Кобринської» у Болехові;
- облаштували простір для проведення майстер-класів «Опільська гончарня» у Рогатині;
- оновили експозицію музею «Гуцульська світлиця» в НПП «Гуцульщина»;
- доповнили експозицію музею «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки».
Читайте також: У “Білому домі” за гроші Польщі та Канади відкрили “Ветеранський хаб”: що тут робитимуть (ФОТО)