До відкриття рентгенологічного кабінету власнику потрібно ознайомитись з усіма вимогами та ретельно дотримуватись їх. Мова про підготовку приміщення для встановлення апарату, оформлення необхідної документації, підбір устаткування. Одразу замовляйте рентгенозахисні двері від виробника – вони можуть давати різний рівень захисту, є міцними, надійними, виготовляються на основі свинцю (метал поглинає радіоактивне випромінення). Двері в рентгенкабінет мають стандартні параметри або проектуються під ваші запити. Число секцій, товщина залежатимуть від моделі.
Правила підготовки приміщення
Закон України висуває перелік загальних вимог, яких повинні дотримуватись заклади з рентгенологічним обладнанням. Так сам кабінет для досліджень має знаходитись у торцевій зоні будівлі або розташовуватись у вигляді окремого блоку. Обов’язково робити ізоляцію від вологи, палат чи кабінетів, де бувають вагітні жінки, маленькі діти. Вхід має бути окремим.
В рентгенологічних приміщеннях передбачаються процедурні, кімнати управління обладнанням та відокремлене місце лікаря. Додатково можна зробити кімнати очікування, для персоналу, фотолабораторію (все залежить від запитів та можливостей власника). Підлогу оздоблюють спеціальними електроізоляційними матеріалами, під рентген-обладнанням створюють основу з бетону загальною товщиною не менше 120 мм. Температура повітря має бути комфортною для пацієнтів (близько 20°С), обладнується автоматична вентиляція приміщення – приплив повітря йде до верхньої частини.
Дотримуйтесь регламенту щодо відстані від робочого місця лікаря до стін приміщення – наразі стандарт вимагає не менше 1.5 м. Додатково для захисту використовують рентгенозахисні ширми. Також власнику до відкриття потрібно підготувати повний перелік документів. Це заява, копії свідоцтва про реєстрацію, довідки про включення до підприємницького реєстру, звіти та настанови за запитом. Одразу зробіть перелік всіх джерел іонізуючого випромінювання, що будуть використовуватись. Підготовкою паперів можете займатись самостійно або звернутись до професіоналів.
Рекомендації щодо вибору рентген-обладнання
В медичних центрах встановлюють стаціонарні або пересувні рентген-апарати, устаткування типу С-дуга. Щодо стаціонарних систем, то вони постійно знаходяться в обладнаному приміщенні, пересувні більш мобільні, потребують високого рівня захисту для безпечного використання. При виборі звертайте увагу на:
- потужність генератора – вона має бути вище за 80 кВт, аби отримувати чіткі якісні зображення;
- параметри рентгенівської трубки – дивіться на номінальну напругу, струму та фокусні плями трубок (вони повинні відповідати потужності генератора);
- максимальна вага пацієнта – краще, аби це було 150 кг;
- кріплення трубок – це може бути стеля або штатив устаткування.
Компанія «СпецКиївБуд» постачає, доставляє та встановлює обладнання від виробників. В наявності рішення для різних об’єктів, надаються консультації щодо вибору. Ви можете розраховувати на приємні ціни та всі необхідні гарантії.
Вимоги до захисних дверей
Полотно рентгенозахисних дверей – це листова сталь, середня товщина знаходиться у діапазоні 1.2-2.0 мм. Передбачається наповнювач на основі пінополіуретану. Для захисту від радіації конструкції оснащуються листами свинцю – вони блокують токсичне іонізуюче випромінювання, аби воно не виходило за межі конкретного приміщення. Коробка – металевий профіль високої міцності.
Двері рентгенозахисні – обов’язкова складова спеціалізованого кабінету. Вони можуть відчинятись в приміщення, назовні або складатись. Число створок – одна чи дві. Додатково для захисту від випромінення рекомендовано використовувати панелі, віконниці та баритове тинкування. Є питання чи хочете оформити замовлення на максимально вигідних умовах в Україні? Лишайте заявку на сайті «СпецКиївБуд».
Реклама