Практично всі ми вважаємо котиків милими. Багато хто навіть тримає у домі цих пухнастих улюбленців. Та чи знаєте ви яку загрозу можуть принести вашому здоров’ю ці тварини?
Доброякісний лімфоретікулез, або хворобу котячих подряпин викликає бактерія бартонелла, яка є представником нормальної мікрофлори порожнини рота кішки.
Це інфекційна хвороба, що виникає після подряпини, укусу чи тісного контакту з кішками і характеризується помірно вираженою загальною інтоксикацією, а іноді вражає й нервову систему.
Захворіти можуть переважно діти та особи молодше 20 років.
Для зараження цим інфекційним захворюванням інколи достатньо невеликого укусу або однієї котячої подряпини на тілі людини. За статистикою, до 40% кішок можуть бути носіями цих бактерій у певні моменти свого життя без ніяких видимих ознак. Хвороба котячих подряпин не передається від людини до людини.
Основні прояви захворювання:
– котячі подряпини або укуси не заживають у звичайний відрізок часу;
– область почервоніння навколо подряпини або укусу продовжує зростати через два дні після контакту з кішкою;
– лихоманка триває протягом декількох днів після пошкодження шкіри кішкою;
– хворобливість і збільшення лімфовузлів протягом більше двох або трьох тижнів після контакту з твариною;
– біль в кістках або суглобах, черевний біль (без лихоманки, блювання або діареї) або втома через 2-3 тижні після укусу кішки.
Профілактичні заходи:
– профілактика і лікування від бліх кішок: обробка вовни кішки спеціальними засобами для захисту від бліх, огляд, миття кішки дезінфікуючими шампунями;
– місце подряпини або укусу потрібно негайно промити 2% розчином перекису водню або препаратом «Мірамістин», а потім дезінфікувати йодом або зеленкою.
А Галка просить вас бути пильними у виборі домашніх улюбленців.