“Якийсь дурний закон. Треба вивчати”, – Марцінків про зміни у сфері житлово-комунальних послуг

Автор: Костинюк Олександр

14 Тра, 2019 09:00

“Якийсь дурний закон. Треба вивчати”, – Марцінків про зміни у сфері житлово-комунальних послуг

У міській раді обговорили новий закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Міський голова Івано-Франківська засумнівався в його доцільності.

Читайте також: Марцінків та чиновники в інвалідному візку перевірили місто на доступність (ФОТО, ВІДЕО)

Про це йшлося у вівторок, 14 травня, на щотижневій оперативній нараді в міського голови Руслана Марцінківа.

На порядку денному розглянули питання “Про особливості нового Закону України “Про житлово-комунальні послуги””, інформує “Галка”.

За словами директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака, з 1 травня 2019 повністю вступили норми закону “Про ЖКП”, прийнятого ще в листопаді 2017 року.

“Закон дає чітке формулювання житлово-комунальних послуг з управління будинком. Тепер будуть 3 суб’єкти: споживачі, управитель і виконавець. Споживачі будуть ділитися на індивідуальних та колективних (колективний споживач – це юридична особа, яка укладає угоду з виконавцем). Тому буде два види договорів – індивідуальний та колективний. Власники протягом року мають визначитися чи будуть укладати індивідуальні договори, чи колективні. Хто не визначиться, з тими автоматично будуть укладені індивідуальні договори, на тих умовах, які запропонує виконавець. Якщо укладається колективний договір ОСББ, то можна буде його розірвати 75% голосів мешканців”, – каже Смушак.

У платіжці будуть тепер 3 складові: плата за послугу, абонентська плата, обслуговування внутрішньо-будинкових мереж.

“Тарифи встановлюються за домовленістю сторін, за винятком, коли вони є регульованими. Приватні жеки та МІУК спільно з мешканцями будуть домовлятися про тарифи. За несвоєчасну оплату за житлово-комунальні послуги нараховуватиметься пеня”, – додає Михайло Смушак.

“Якийсь дурний закон, я б його не пропустив. Треба його вивчати”, – сказав у відповідь міський голова Руслан Марцінків.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...