“Якщо є бажання і впертість — можна зайнятися будь-чим”: у Франківську презентували програму перенавчання ветеранів (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

27 Тра, 2025 13:43

Поділитись публікацією
“Якщо є бажання і впертість — можна зайнятися будь-чим”: у Франківську презентували програму перенавчання ветеранів (ФОТО)

27 травня в Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти розповіли про можливості навчання та перекваліфікації ветеранів. Проєкт SkillForge for Veterans надає безплатне навчання, проживання і компенсацію проїзду для учасників бойових дій та членів їхніх сімей.

Про це пише Галка з місця події.

У Франківську відбулася презентація пілотного проєкту SkillForge for Veterans, який реалізується громадською організацією спільно з Державною службою зайнятості України. Програма охоплює західні регіони країни — Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Чернівецьку області та Закарпаття.

Керівниця громадської організації-бенефіціара проєкту Леся Круп’як розповіла, що ініціатива дає можливість ветеранам безплатно пройти навчання в центрах професійно-технічної освіти.

“Це можливість показати ветеранській спільноті ті можливості, які сьогодні є від держави. Вони можуть безплатно в рамках урядової програми пройти навчання, отримати нову професію, перекваліфікуватися”, — пояснила вона.

Програма включає не лише освітній компонент, а й повний пакет підтримки: навчання, проживання та компенсацію дорожніх витрат. Безплатне навчання можуть отримати також члени сімей ветеранів за професіями, які адаптовані під регіональний ринок праці спільно з роботодавцями.

Директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк підкреслив успішність роботи з ветеранами в області:

“Рівень працевлаштування учасників бойових дій в Івано-Франківській області становить 19%, тоді як в Україні — лише 16%”.

На обліку в центрі зайнятості перебуває 222 учасники бойових дій, з початку року 93 з них – працевлаштовані.

Івано-Франківський центр професійно-технічної освіти пропонує навчання за 11 ліцензованими професіями, включаючи продавця, оператора котельні, молодшу медичну сестру та інші затребувані спеціальності.

“Молодша медична сестра дуже має популярність, маємо добру співпрацю з лікувальними закладами, де є черга на навчання по цих групах”, — зазначив Цимбалюк.

Особливістю програми є не лише навчальний процес, а й комплексний підхід до адаптації ветеранів. У рамках проєкту планується організувати онлайн бізнес-школу з менторами, які допомагатимуть ветеранам у підготовці грантових заявок. Після завершення навчання відбуватимуться кар’єрні дні з участю представників бізнесу для сприяння працевлаштуванню.

На заході також виступили успішні ветерани-підприємці, які поділилися власним досвідом. Артур Гальцов розповів про створення власного виробництва завдяки гранту:

“Купили два станки, купили гараж, займаємося виробництвом з фанери, робимо гравіювання на дорогоцінних металах. Грант взяв з першого разу”.

Олександр Ткачук поділився історією створення виробництва вишиванок після втрати бізнесу в Ірпені. Завдяки програмі “Є-робота” та гранту від Українського ветеранського фонду його підприємство розширилося до 800 квадратних метрів виробничих площ та 15 працівників, а до кінця року планується збільшити штат до 30 осіб.

“Я вважаю, що якщо є бажання, якщо є така впертість, то можна зайнятися абсолютно будь-чим і мати в тому успіх”, – зазначив Олександр.

Для участі в програмі ветерани можуть звертатися до регіональних центрів зайнятості або слідкувати за інформацією на Facebook-сторінці проєкту. Фахівці супроводу ветеранів також поширюватимуть інформацію про можливості програми SkillForge for Veterans.

Читайте також: Легалізована праця й допомога держави: як на Івано-Франківщині працює компенсація за працевлаштованих ВПО