“Якщо ти не знаєш — ти беззбройний”: у Франківську пояснювали, як убезпечитися від торгівлі людьми (ФОТО)
18 Жов, 2023 15:00
18 жовтня, до Міжнародного Дня боротьби з торгівлею людьми, для популяризації правил безпеки під час міграції та працевлаштування, на Вічевому майдані розгорнули інсталяцію «Придивись». Також у межах заходу студенти Івано-Франківського коледжу фізичного виховання влаштували демонстративний забіг проти насильства.
У Всесвітній День боротьби з торгівлею людьми, інформаційну кампанію “Придивись” проводять у 21 обласному центрі України. В Івано-Франківську дану акцію Міжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні влаштувала спільно з БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».
На площі розмістили інформаційні стенди, які пояснюють загрозу, на перший погляд, привабливих пропозицій про стрімкий розвиток кар’єри чи дешеве житло закордоном, пише Галка з місця події.
Асистент з питань захисту МОМ України Назарій Куземко пояснює, що більшість українців помилково вважають, ніби торгівля людьми передбачає саме насильницьку трансплантацію органів, але найчастіше це є трудова та сексуальна експлуатація, жебракування, втягання у бандитську діяльність та сурогатне материнство. За статистикою, середній вік тих, хто найчастіше страждає від торгівлі людьми — від 25 до 44 років.
Особливо актуальною проблема торгівлі людьми стала з початком повномасштабної війни, адже чимало українців тікають від російських ракет закордон:
“У поганому фізичному чи психологічному стані люди часто йдуть на необдумані кроки. Вразливість робить людей відчайдушними. Це може бути втрата домівки, втрата роботи, втрата сім’ї. Тому ми презентуємо цю проблему, роздаємо інформаційні матеріали та адреси, куди можна звернутися, щоб отримати допомогу”, — говорить Назарій Куземко.
Основною порадою для українців, які з тих чи інших причин виїжджають закордон, є перевірка інформації:
“Коли ти кудись їдеш, ти маєш точно знати, що тебе там чекають. Перевірити, чи та фірма, що запропонувала вам роботу, справді існує. Далі треба забезпечити себе необхідними документами. І ще варто знати номери телефонів, куди можна звернутися, якщо не дай Боже, поїздка пішла не по плану. Люди часто не звертають на це увагу, але дуже багато є шахраїв сьогодні. І не тільки закордоном, а й у Франківську чи по Україні. Зажди будуть ті, хто захоче використати тебе, а коли ти не знаєш — ти беззбройний, і невідомо, що з тобою буде”, — каже отець Володимир Чорній, директор БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ”.
Особливо важливо проводити такі профілактичні розмови з молоддю, вважає директор Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Володимир Пасічняк. До заходу долучилися також і студенти коледжу, близько 200 юних спортсменів взяли участь у благодійному забігу, аби привернути увагу франківців до проблеми експлуатації людей:
“Кожен студент має на спині та на грудях фірмову наклейку цієї кампанії, перехожі обов’язково її побачать. Хтось задумається й захоче дізнатися більше. Молодь — це рушійна сила, вони між собою спілкуються у соцмережах, у кав’ярнях. Коли вони будуть обговорювати цю проблему, це буде дуже добре. Це є просвітницький захід. Ми цю проблему не вирішимо моментально, але чим більше людей буде знати, що таке є, і як себе убезпечити, то менше буде трагедій”, — розмірковує Володимир Пасічняк.
Студентка третього курсу Вікторія додала, що бере участь у забігу, оскільки хоче популяризувати здоровий, а головне — безпечний спосіб життя:
“Нам треба турбуватися про себе, в усіх сенсах. Спорт — це турбота про здоров’я, а знання елементарних правил безпеки — це турбота про життя. Гарно, що ми маємо змогу отак об’єднати два цих фактори”, — каже Вікторія.
Довідково: Кампанія “Придивись” впроваджується спільно з Міністерством соціальної політики України та Всеукраїнською коаліцією громадських організацій із протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Міністерства юстиції Швеції.
Читайте також: Аби відволікти від переживань і клопотів: у Франківську влаштували свято для мам і дітей (ФОТО)