Якщо б мене запитали, що бракує нашій освіті, я б сказав, що їй бракує затребуваності – Богдан Томенчук
17 Кві, 2015 16:32
“Якщо б мене запитали, що бракує нашій освіті, я б сказав, що їй бракує затребуваності”, – саме такою реплікою розпочав свою доповідь про потреби української освіти на Круглому столі директор Івано-Франківського центру розвитку якості освіти Богдан Томенчук.
Читайте також: Франківські таеквондисти - срібні призери турніру в Нідерландах
Він пояснив, що проблемою недосконалої освіти в країні є неналежне ставлення держави до неї. Богдан Томенчук для розуміння сказаного, навів приклад роботи Вінстона Черчилля, англійського політика, який навіть у час війни не дозволяв економити на освіті.
“Таке враження, що все, чим ми займаємося в освіті, це намагаємося стати ближче до корита. У країні питання освіти далеко не пріоритетне і це наша основна проблема. У нас політика є пріоритетною, на жаль”, – каже освітянин.
Також він наголосив на тому, що нашій освіті необхідне раннє діагностування обдарованості, щоб своєчасно створити для дитини умови, необхідні саме її розумовим можливостям, щоб розвиватися. Також Томенчук стверджує, що маючи конкурентну освіту, ми зможемо зробити її якісною.
“Ми забули, що основою розвитку є конкуренція у доброму розумінні цього слова. Наведу простий приклад, у маленькому Ізраїлі – 9 вишів, і всі вони вважаються одними з кращих, в Україні – понад 800. А нам би вистачило й 18-19 закладів. А у нас більшість закладів освіти беруть усіх, тільки щоб існувати і продовжувати заробляти на таких студентах”, – наводить приклад директор ІФРЦОЯО.